Kadına Dair Herşey

Gümüşlerinizi Evde Parlatın

Gümüşlerinizi Evde Parlatın

Evde Gümüş Temizliği Nasıl Yapılır?

Gümüşler birçok yerde kullandığımız değerli madenlerdir. Bakımları yapılmazsa zamanla kararır ve matlaşmaya başlarlar. Gümüşlerimizi bu durumdan muhafaza etmek için ara sıra temizlememiz ve parlatmamız gerekebilir. Gümüşten yapılan ev eşyalarının, gümüş takıların ve gümüşün kullanıldığı malzemelerin zamanla kararmalarını önlemek için yapabileceğiniz birçok alternatif yol vardır. İstediğinizi seçerek evde gümüş temizliği yapılabilir. İster dışarıdan alacağınız gümüşler için özel olarak satılan kremlerle isterseniz evinizde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle gümüşlerinizi temizleyebilir ve sararma ve kararmalarını büyük ölçüde önleyebilirsiniz. Hangi yolu tercih etmek istiyorsanız ona göre temizleme işlemi uygulayabilirsiniz.

evde-gumus-temizligi

Gümüşleri Parlatıcı Krem Vasıtasıyla Temizlemek

Değerli takılarınızı, gümüşten yapılmış eşyalarınızı parlatmak için piyasada satılan kaliteli gümüş parlatıcı kremlerden satın alabilirsiniz. Kremi aldıktan sonra pamuklu bir bez vasıtasıyla bezinize bir miktar krem sürerek gümüşlerinizi fazla bastırmadan ovarak temizleyebilir ve parlatabilirsiniz. Gümüşleri parlatmak sararmalarını ve kararmalarını önlemek için en güzel yöntemdir. Zaman içerisinde gümüşler dış etkenlerden etkilenerek kararır ve matlaşır. Bunu önlemek için de ara sıra bakımlarının yapılması gerekir. Gümüş parlatıcı krem ile gümüşlerinizi parlatırken elinize hemşire eldiven geçirmeniz daha uygun olacaktır. Bu eldivenler gümüşlerinizi temizleme ve parlatma esnasında çizilmesini önleyerek en iyi şekilde gümüşlerinize zarar vermeden temizlemenizi ağlar. Bunun için gümüşlerinizin temizliğini yaparken eldiven takmayı ihmal etmeyin.

Gümüş Temizliğinde Karbonat Kullanımı

Eğer gümüş temizliği yaparken kimyasal ürün kullanmak istemiyorum derseniz size gümüşlerinizi en güzel şekilde temizlemek ve parlatmak için pratik bir yol öğretebiliriz. Karbonat temizlik için en güzel yöntemlerden biridir. Gümüşlerinizi parlatmak için ılık karbonatlı su hazırlayabilirsiniz. Karbonatlı suyun ölçüsünü karbonat suyun içinde çözülme işlemini bıraktığı ana kadar suya karbonat katarsınız. Yine pamuklu bir bez vasıtasıyla bir miktar bezi ıslatarak hafifçe gümüşlerinizi bu bezle silersiniz. Silme işleminden sonra kuru bir bezle kurulamayı da unutmayın. İşte gümüşleriniz tertemiz ve ışıl ışıl oldular. Harika değil mi? Siz de bu yöntemi kullanarak gümüşlerinizin temizliğini en güzel şekilde yapabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Pembe Rengin Uygulandığı Ve Gönlüm Sende Dedirten 20 Farklı Eşya başlıklı makalemizde gönlüm sende, pembe ve pembe dünya hakkında bilgiler verilmektedir.


Gümüşlerinizi Evde Parlatın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ