Kadına Dair Herşey

Evde Hijyen Kuralları

Evde Hijyen Kuralları

Her ev hanımı temizliğe az çok önem verir. Ancak gözden kaçırdığınız şeyler de olabilir. Çok dikkatli bir şekilde evinizi kirden ve mikroplardan arındırmanız gerekir. Bunun için de dikkat etmemiz gereken bazı şeyler vardır.

  1. Özellikle evimizde kullandığımız halıların süpürülme ve yıkanma sıklığına çok dikkat etmeliyiz. Çünkü en çok bakteri maalesef halılarımızda birikiyor. Çünkü herkes ayaklarıyla üstünden geçiyor. Toz,toprak yer çekimi dolayısıyla halılarımızın içinde hapsoluyor. Bu nedenle de halılarımızı en fazla iki günde bir süpürmeliyiz. Ayrıca 3 veya 4 ayda bir de halılarımızı yıkamalı ya da yıkattırmalıyız.
  2. Özellikle tuvalet ve banyo temizliği en önemli şeylerden biridir. Çünkü tuvaletin temiz olmaması demek, çok kolay enfeksiyon kapabiliriz demektir. Bu nedenle mümkünse her gün klozet ve lavaboların yıkanıp steril bir hale gelmesi gerekiyor.
  3. Evinizi sık sık süpürdüğünüz gibi silmelisiniz.Bunun için suyun içine anti bakteriyel ürünler katabilir ve bakterilerin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.
  4. Evimizdeki eşyaların üzerinde toz birikmesini önlemeli ve sık sık mobilyaların,avizelerin ve kapıların tozunu almalıyız çünkü en ufak bir hareketlilikte onlar havalanarak hava yoluyla ciğerlerimize gidecektir.
  5. En önemlisi evi her gün havalandırın. Evin içine oksijen girsin, temiz hava girsin, güneş ışığı girsin. Evinizi havalandırmazsanız, hem kendinizi güçsüz hisseder hem de yorgunluğunuzu atamazsınız.
  6. Anti bakteriyel oda parfümleri kullanarak evinizin sürekli ferah ve güzel kokmasını da sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Obeziteyi Biliyor Musunuz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Evde Hijyen Kuralları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ