Kadına Dair Herşey

Evde Makyaj Temizleyici Nasıl Hazırlanır?

Evde Makyaj Temizleyici Nasıl Hazırlanır?

Kozmetik mağazalarında satılan makyaj temizleyici ürünler kimyasal maddeler içerir. Bu nedenle pek çok kadın doğal makyaj temizleyici ürünler kullanmayı tercih eder. Evde makyaj temizleyici hazırlayarak hem saf hem de doğal ürünler kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik hazırlaması son derece kolay olan doğal makyaj temizleyiciler kısa sürede makyajı temizler ve makyajı cildinizden tamamen arındırır.

doğal makyaj temizleyiciler

Evde Makyaj Temizleyici Hazırlama

Evde makyaj temizleyici hazırlamak isteyenler birkaç basit malzeme kullanarak hızlı ve basit bir şekilde doğru tekniklerle temizleyici ürünler hazırlamaktadır. Makyaj temizleyici ürünler pahalı ürünler olduğundan bütçenizi sarsmadan evde kendiniz temizleyicinizi hazırlayabileceksiniz.

Evde makyaj temizleyici hazırlama

Evde makyaj temizleyici hazırlamak için yapmanız gerekenler;

Gerekli Malzemeler:

  • 1 çay bardağı su
  • Yarım çay bardağı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı bebek şampuanı
  • Huni
  • Kapaklı cam şişe

Hazırlanışı:

Doğal makyaj temizleyici hazırlamak için temiz ve kapaklı bir cam şişe ile bir huniye ihtiyacınız olacak. Tüm malzemeleri eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra cam şişenin içerisinde bebek şampuanı, badem yağı ve suyu eklemeniz yeterlidir. Ardından cam şişenin kapağını sıkıca kapatın ve dikkatli bir şekilde karışana kadar kapatın. Karışımın iyice çalkalandığına emin olduktan sonra karışımın kapağını açın ve köpükleri karışımdan tamamen arındırın.

Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Kullanılmalıdır?

Doğal Makyaj Temizleyici Nasıl Kullanılmalıdır

Evde doğal makyaj temizleyicinizi hazırladıktan sonra sıra nasıl kullanılması gerektiğine gelmektedir. Bir pamuk yardımıyla makyaj temizleyicinizi kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz makyaj temizleyicisi sayesinde hem ağır hem de hafif makyajları rahatlıkla temizleme şansına sahipsiniz. Doğallıktan yana olan pek çok kadın evde makyaj temizleyici hazırlayarak kimyasal maddelerden uzak durma şansına sahip olmaktadır. Makyaj malzemelerinin cildinizde yarattığı olumsuz etkileri bide kimyasal maddelere sahip makyaj temizleyicisi ürünlerle kat kat arttırmak istemezsiniz. Bu durumu engellemek ve bir sürü para vermemek için evde kendi makyaj temizleyicinizi hazırlamanız yeterlidir.

Evde Makyaj Temizleme Sütü Nasıl Hazırlanır?

evde makyaj temizleme sütü hazırlamak için gerekenler

Makyaj temizleme sütü pek çok kadın tarafından çok tercih edilen bir makyaj temizleme seçeneğidir. İşte evde makyaj temizleme sütü hazırlamak için gerekenler;

Gerekli Malzemeler:

  • 500 ml süt
  • 1 tane salatalık
  • 3 çorba kaşığı tatlı badem yağı

Hazırlanışı:

Salatalığı iyice yıkayın ve kabuğunu soymadan rendeleyin. Ardından rendelemiş olduğunuz salatalığı 500 ml süt ile iyice pişirin. Pişirmiş olduğunuz salatalık ve süt karışımını süzgeçten geçirdikten sonra soğumaya bırakın. Hazırlamış olduğunuz ve soğuyan karışımı temiz bir cam şişenin içerisine koyun. Karışımın içerisinde 3 çorba kaşığı kadar badem yağı ilave edin. Bu karışımı 5 gün boyunca buzdolabında rahatlıkla saklayabilirsiniz. Salatalığın cilde mucizevi etkileri olduğunu hepimiz biliyoruz. Makyaj temizleme sütünü kullandığınızda cildinizdeki farkı rahatlıkla görebilirsiniz. Üstelik cildinizdeki makyajı ve birikintileri evde hazırlamış olduğumuz makyaj temizleme sütü ile tamamen temizleme şansına sahip olabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Evde Makyaj Temizleyici Nasıl Hazırlanır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ