Kadına Dair Herşey

Bu Pratik Bilgiler Evde İşinizi Fazlasıyla Kolaylaştıracak

Bu Pratik Bilgiler Evde İşinizi Fazlasıyla Kolaylaştıracak

Belki de bazılarına baktığınızda,”Bunu ben nasıl düşünemedim” ya da “Allah Allah,böyle olur mu yahu” diyerek tepki vereceğiz taze taze 2016 model püf noktaları bunlar.Yemek yaparken,evi toplarken ya da gündelik hayatımızda sıkça bize dert olan problemlere eğiliyor ve dertlere derman oluyoruz.Buyrun başlıyoruz..

Güzel bir pazar sabahı sofraya oturdunuz.Ancak elinizde soyulmak bilmeyen,binbir parçaya ayrılıp,en sonunda elimizde küçücük bir parça kalan bir yumurtayı nasıl soyabileceğimizi anlatan pratik bilgi.Önce yumurtanın kıç trafında minik bir delik açın.Daha sonra yumurtanızı haşlayın.Yumurtanızı çok kolay bir şekilde soyabilir ve yiyebilirsiniz.

İkinci bir tüyo ise yumurtayı kaynatırken yapacağınız bir işlemden oluşuyor.Yumurta kaynattığınızda,suyun içerisine az bir miktar karbonat ya da sirke ilave edin.Yumurtalarınız gayet kolay soyulur.

Evde Pratik Bilgiler 22

Evde Pratik Bilgiler 21

Evde Pratik Bilgiler 20

Evde Pratik Bilgiler 19

Tencerede taşma riski olan bir şeyi haşladığınızda,her an bir korkuyla beklemek yerine,fotoğrafta görüldüğü üzere bir tahta kaşığı bu şekilde tencerenizin üzerine yerleştirin.Bunu koyduğunuzda taşmayı engelleyebileceksiniz.

Evde Pratik Bilgiler 2

Tereyeğını bir baktınız dışarıda unutmuşsunuz ve yağ yumuşacık olmuş.Buzu bir kase içerisine koyun ve tereyağını da buraya batırın.Yağ hızlı bir şekilde donmaya başlayacaktır.

Evde Pratik Bilgiler 3

Hamur ya da fazlasıyla yumuşak bir kıvama sahip peyniriniz var ve bunu kesmeniz gerekiyorsa,diş ipinden yardım alabilirsiniz.

Evde Pratik Bilgiler 4

Çileklerin çöp kısmını hızlı bir şekilde ayıklamak isterseniz,bir pipetten yardım alabilirsiniz.

Evde Pratik Bilgiler 17

Ufak domatesler yani çeriler.Kesmekte sıkıntı yaşıyorsanız,örnekte görüldüğü gibi domatesleri iki kap arasına alıp etrafı kirletmeden kesebilirsiniz.

Evde Pratik Bilgiler 5

Uzun çubuk makarnayı yani spagettiyi açtınız ancak hepsini yapmayacaksınız.Kalan makarnayı Pringles kutularında bozulmadan saklayabilirsiniz.

Evde Pratik Bilgiler 15

Yemeğe koymanız gereken tereyağı dolaptan çıkardığınızda donmuş vaziyette ise,bir rende yardımıyla ihtiyacınız olduğu kadarını kullanabilirsiniz.

Evde Pratik Bilgiler 6

En büyük problemlerden birisidir.Açılmayan kapaklar.Bunun da çözümü var.Üzerindeki metali genleştirmek için bir müddet sıcak suyun altında bekletin.Ardından kolayca açıldığını göreceksiniz.

Evde Pratik Bilgiler 7

Mangalda balık yapmaya karar verdiniz.Balığın bir önlem almadığınız takdirde ızgaraya yapıştığını görürsünüz.Bunu engellemek için ızgara üstüne yani balığı koyacağınız yere limon dilimlerini yerleştirin.Böylece yapışmayacak ve aynı zamanda lezzet de verecektir.

Evde Pratik Bilgiler 14

Limon aldınız ve eve gelip gördünüz ki limondan hiç su çıkmıyor.Limon haricinde suyu çıkan diğer besinlerde de uygulayabileceğiniz pratik bir çözüm mevcut.15 veya 20 saniye kadar mikrodalga fırın içerisinde limonları ısıtın.

Evde Pratik Bilgiler 8

Muz en hızlı şekilde kararan meyvelerden bir tanesidir.Buna engel olmak istiyorsanız,resimdeki gibi muzun uç kısmını plastik bir poşet yardımıyla sarın.Daha uzun süre ilk günkü hali gibi olacaktır.

Evde Pratik Bilgiler 13

Bolca misaifiriniz var evinizde.Ya da başka bir nedenden dolayı çokça yumurtayı haşlamak istiyorsunuz.Hemen fırını 160 derece ısıya geitirin ve yumurtaları bu şekilde dizerek yarım saat süreyle pişirin.Tüm yumurtalar çok pişmiş bir şekilde olacaktır

Evde Pratik Bilgiler 12

Konu yumurtadan açıldıysa diğer bir konu da yumurtaların tazeliği.Bunu anlayabilmek için yumurtayı suyun içerisine bırakın.Batıyorsa tazedir,batmıyorsa değildir.

Evde Pratik Bilgiler 11

Diğer bir husus.Haşlanmış patatesi soymak.Patatesleri kaynar suyun ardından,buza koyarsanız çok daha kolay soyulduğunu göreceksiniz.

patates-soyma

Köfte pişirmek hele ki anne köftesi yapmak ciddi maharet ister.O şekli vermek istiyorsanız,görüldüğü gibi köftelerinizin orta kısmına bastırın.Köfteleriniz güzel pişmekle kalmayıp aynı zamandan top gibi bir görüntüde olmayacaktır.

Evde Pratik Bilgiler 25

Mikrodalgada ısıttığımız yiyecekleriin kuru olmasından şikayet ederiz hep.Bu sorundan kurtulmak için,ıstımak istedğiniz besinin yanına yarım bardak kadar su koyun.Böylece gıdanın kurumasını engellersiniz.

Evde Pratik Bilgiler 23

Yine en sıkıntılı durumlardan bir tanesi.Yemek pişirirken kırdığınız yumurtanın kabuklarının pişirdiğiniz yiyeceğin içerisine gitmesi.Düşen kabukları hızlı bir şekilde alabilmek için,parmağınızın ucunu suyla ıslatın ve öyle deneyin.

Evde Pratik Bilgiler 10

 

Bir önceki yazımız olan Her Zaman Böyle Yakışıklı Değillerdi başlıklı makalemizde çocukluk, magazin ve ünlüler hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Pratik Bilgiler Evde İşinizi Fazlasıyla Kolaylaştıracak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ