Kadına Dair Herşey

Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır?

 

Siyah noktalar bir çok kişinin hayatını kabusa çevirir. Giderilmedikleri zaman sivilcelerin oluşumuna zemin hazırlarlar ve ciltte çok kötü bir görüntüye sebep olurlar.Siyah noktalar için bir çok maske ve siyah nokta giderici uygulama vardır. Bunlardan en etkilisi kuşkusuz dermatoloğa giderek cilt tipiniz için uygun olan bir ilaç tedavisine başlamanızdır. Ancak düzenli olarak cilt bakımınızı yaparsanız siyah noktalar için maske gibi ürünler kullanarak siz de siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah noktalar bir çok kişinin evde kolayca yapabildiği maskelerin düzenli kullanılmaları ile giderilebilir. Bunun için haftada bir iki gün maskeyi uygulamak ve cildi düzenli olarak temizlemek mümkündür.

Siyah Noktalar için En İyi 4 Maske

siyah-noktaSiyah noktalarınız için maske uygulamadan önce, cildinizi iyi bir arındırıcı köpük ya da jel ile temizlemeniz önemlidir. Cildinize daha iyi bir etki etmesi için temiz bir cilt oldukça önemlidir.

Temizledikten sonra uyguladığınız maskeyi ılık su ile yıkayıp, dışarı çıkacaksanız güneş koruyucu içeren bir nemlendirici, çıkmayacaksanız cilt tipinize uygun nemlendirici kullanmalısınız.

  1. Yumurta akıyla siyah nokta maskesi en sık uygulanan ve her evde bulunan yumurta ile yapılır. Yumurtanın beyazını sarısından ayırarak, beyazını ince tabaka halinde yüzünüzde bekletip kuruduktan sonra ılık su ile yıkıyorsunuz.
  2. Bal ve Süt ile siyah nokta maskesi 1 yemek kaşığı balı, 1 çay kaşığı süt ile karıştırarak sadece siyah noktaların olduğu bölgelere sürüyorsunuz.
  3. Yulaf ve yoğurt ile siyah nokta maskesi Toz haline getirdiğiniz yulafı bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırarak yüzünüze ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz.
  4. Kil Maskesi ile Siyah nokta temizleme oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Ama bunun için gerçek kil bulmanız gerekir. Piyasada bulunan bir çok kil maskesi doğal değildir. Doğal kil maskesi yüzde 5 dakikadan fazla tutulmamalıdır çünkü çok etkilidir.

Siyah noktalar için maskeleri mutlaka düzenli olarak kullanmalısınız ve iyi temizlenmiş bir cilde uygulamalısınız. Aksi halde etkisini göremezsiniz.

Ayrıca cildinizi düzenli olarak temizlemeniz, cilt tipinize uygun bir nemlendirici krem ve temizleme köpüğü kullanmanız oldukça önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarım Kuru Ve Çabuk Kırılıyor Ne Yapmam Gerekiyor? başlıklı makalemizde güzellik tüyoları ve saç kuruluğu hakkında bilgiler verilmektedir.


Evde Siyah Nokta Maskesi Nasıl Hazırlanır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ