Kadına Dair Herşey

Evde Ucuz Cilt Bakımı

Evde Ucuz Cilt Bakımı

 

Cilt bakımı konusunda uygulanan  bir çok yöntem vardır. Bu yöntemlerin bir çoğu oldukça etkili olsa da, maliyeti yüksektir. Asgari ücretin 1200 lira olduğu günümüzde cilt bakımına 100 lira bütçe bile ayırmak, bir çok insan için mümkün değildir. Ancak para harcamayı bile gerektirmeyecek yöntemlerle cildinizin bakımını yapabilirsiniz. Bu yazımızda size evde ucuz cilt bakımı yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Öncelikle cilt bakımınız için önemli olan ucuz cilt bakım ürünleri kullanmak yerine, evdeki malzemelerle cilt bakımınızı yapmanız daha uygun olur. Bu şekilde kalitesiz kimyasallar kullanmak yerine, doğal ürünler kullanarak cildinize dört dörtlük bir bakım yapabilirsiniz. Cilt bakımınız için; yüz, vücut ve saçlarınıza tam anlamıyla bir bakım yapmalısınız. Dişleriniz, tırnaklarınız, ayaklarınız ve vücudunuzun diğer bölgelerinin bakımı için gereken özeni göstermelisiniz. Bunun için doğal kıllardan yapılmış olan fırçalar, çok işinize yarar. Tüm vücudunuzu fırçalayarak kan dolaşımını harekete geçirip, daha diri görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. Saf zeytin yağı ya da doğal yağlarla masaj yaparak, etkili bir nemlendirme işlemi ile nemlendirme aşamasını tamamlamanız mümkündür. Her banyodan sonra düzenli olarak fırçalayacağınız vücudunuzu, bebe yağı ya da zeytin yağı ile nemlendirmeniz yeterlidir.

Ucuz cilt bakımı denildiğinde aklınıza gelen kalitesiz ürünler değil, doğal meyve ve bitkilerin yağları olmalıdır. Bir çok cilt sorununu, doğal ürünlerle çözebilirsiniz. Saçlarınız içinde kullanabileceğiniz bu yağları, elleriniz ve ayaklarınızın nemlendirilmesi için de kullanabilirsiniz.

Yoğurt, Yumurta ve Dahası…

Her evde bulunan yumurta ve yoğurtla cildinize maskeler yapabilirsiniz. Yumurtanın sarısını saçlarınız için, beyazını yüzünüz için kullanabilirsiniz. Cildinizi gerginleştiren ve izleri hafifleten yumurta beyazı çok faydalıdır.

evde-bakimYoğurdu cildinize sürerek yüzünüzdeki sivilce izlerini hafifletebilirsiniz. Yumurta sarısı saçlarınızın sağlıklı uzamasını ve canlı görünmesini sağlarken, beyazı gerginlik verdiği için cildinizin genç görünmesini sağlayacaktır. Cilt bakımı için en önemli husus, cilt temizliğidir. Temiz bir cilt için doğal sabunlarla yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Ayrıca maden suyu ve limon kullanarak temizleme toniği yapabilirsiniz. Dilerseniz süt kullanarak da temizleme işlemini yapmanız mümkündür. Evde yüz temizleme işlemi yapılırken sıkça gül suyu tercih edilir. Gül suyu hoş kokusu ve hafif yapısı ile hiçbir yan etkisi olmayan bir üründür. Eğer gül suyu bulamazsanız, kırlardan topladığınız papatyaları haşlayarak bunu da tonik olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz, papatya suyunu saçlarınıza sürüp, güneşe çıkarak renginin biraz kırılmasını sağlayabilirsiniz.

Aktarlardan 10 liraya satın alabileceğiniz mavi anemon çiçeği yağı ile yüzünüzü nemlendirebilir ve anti aging etkisi ile ince kırışıklarınızı giderebilirsiniz. Ucuz cilt bakımı ürünleri arasında uzak ara birinci olan mavi anemon çiçeği yağı, oldukça faydalı ve etkili bir üründür. Her gün bir miktar kırışıklık olan bölgelerinize sürerek nemlendirirseniz, etkisini bir ay içinde görmeye başlarsınız.

Daha bir çok ucuz ve kolay temin edilebilen malzeme kullanarak, cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Önemli olan kendiniz için 10 dakika da olsa özel bir zaman ayırmak ve düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmaktır.

Bir önceki yazımız olan Sarı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde sarı saçta bakım hakkında bilgiler verilmektedir.


Evde Ucuz Cilt Bakımı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ