Kadına Dair Herşey

Evde Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz 6 Zayıflama Hareketi

Evde Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz 6 Zayıflama Hareketi

Fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacak veya kaslarınızı geliştirecek birçok jimnastik eğitimi bulunmaktadır. Ancak bundan çok daha iyi bir egzersiz rutini bulduk: sizi güne hazırlayacak, vücut süreçlerinizi normalleştirecek, moralinizi arttıracak, iç organlarınızın birlikte daha uyum için çalışmasını sağlayacak ve omurganızı düzeltecek!

Artık suçluluk hissetmeden yatakta birkaç dakika daha geçirebiliriz ve bu egzersizler ile kademeli olarak sağlığımızı iyileştirebiliriz.

Yataktan Kalkmadan Evde Yapabileceğiniz 6 Egzersiz

Sabahları uyanır, uyanmaz yataktan hemen çıkmayın. Uzanın ve biraz esneyin. Yastığınızı başınızın altından çekip, aldıktan sonra yaklaşık 8 santimlik bir çapa sahip olana kadar bir havluyu sararak, yastık haline getirin (akşamdan yapmanız daha kolay olabilir).

Evde zayıflama hareketleri

 

 

Bunu başınızın altına koyun, bu şekilde kürek kemiklerinizin de altına gelmeli ve kollarınızı da başınızın arkasına atmalısınız. Yapmanız gereken şey rahatlayıp, bu havlu üzerine sanki güneş altında eriyen bir dondurma gibi, erimelisiniz. Dudaklarınız ve gözlerinizle gülümseyin ve sırt üstü uzanırken belinizle, göğsünüzle, tüm bedeninizle de gülümseyin.

Tüm egzersizler sırt üstü ve bu minder boynunuzun hemen altındayken yapılacaktır.

Evde yapılacak zayıflama hareketleri

Minderi boynunuzun altına koyun. Avuç içlerinizi ısıtmak için ovun ve kendinizi avuç içlerinizi yüzünüze, alnınıza, başınızın arkasına ve ardından kulak bölgesine sürerek adeta yıkayın. Aynısını boynunuz, göğsünüz ve karnınız için de yapın.

Kolay zayıflama hareketleri

Hala minder boynunuzun altında sırt üstü uzanırken sağ elinizi sol elinize götürün ve biraz güç uygulayıp, küçük parmağınızdan dirseğinize kadar ovun ve ardından belinize doğru aşağıya inin. Bu sayede kolunuzdaki “kötü olan her şeyi” vücudunuzdan atacaksınızdır. Aynısını diğer kol için tekrarlayın.

Evde zayıflama

Aynısını bacaklarınıza da yapın ve “kötü olan her şeyi” bacaklarınızdan atın. İlk olarak ayak parmaklarınızı tutun ve önce bileğe sonra da kasığa kadar çıkın.

Evde zayıflama yöntemleri

Sırt üstü, dizleriniz bükülü bir biçimde dururken, sol topuğunuzu tutun ve enerjik bir biçimde ovun. Ardından yürürken yere değen kısmına yani tabanınıza baskı yapın. Her ayak parmağınızın altına ve taban ve topuğunuza baskı yapmalısınız.

Evde spor hareketleri

El parmaklarınızı birbirine kitleyerek ve kollarınız başınızın arkasında olacak şekilde bedeninizi gerin. Ayak parmaklarınızı ileri ve geri hareket ettirin. Ardından yavaşça kollarınızı indirin ve ayak parmaklarınızı bir balerin gibi ileriye itin. Bunu birkaç kez tekrarlayın.

Zayıflama hareketleri

Şimdi de tek tarafınızdaki kolunuzu ve bacağınızı çalıştıracak bir egzersiz yapma sırası. Bacağınızı dizinizden bükün ve yanlamasına uzatırken, başınızı uzattığınız kolunuza doğru çevirin. Ardından kol ve bacakları değiştirerek, hareketi tekrarlayın.

Evde egzersiz hareketleri

Dizlerinizi karnınıza kadar çekin ve kollarınızı yan tarafınıza koyarken, başınızı da sağ tarafa çevirin. Ardından diğer taraf için hareketi tekrarlayın. Bunu istediğiniz kadar yapabilirsiniz.

Daha fazla verimli olabilmesi için yataktan çıkın ve karnınızdan nefes alırken dört ayak üzerinde bekleyin.

Artık günün sizler için hazırladığı her şey için hazırsınız!

 

Bir önceki yazımız olan Metobolizma Hızlandırma (11 Farklı Yöntem) başlıklı makalemizde metobolizma hızlandırma yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Evde Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz 6 Zayıflama Hareketi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ