Kadına Dair Herşey

Evinizde Kendi Kendine Yetişen 7 Sebze

Evinizde Kendi Kendine Yetişen 7 Sebze

Dolabınızda her zaman taze ve sebze bulundurmak o kadar da zor değil.Suya koyduğunuz zaman ve uygun koşullar sağlandığında kendi kendine yetişen ve büyüyen besinler mevcut.Köklerini salıp,yeni filizlerin oluştuğunu göreceğiniz bu sebzeleri sizler için bir araya getirdik.Hiç sonu gelmeyecek ve para ödemeyeceğiniz bu sebzeler işte bunlar..

Taze soğan

taze-sogan

Yeterli ışık alan bir yeriniz varsa şayet,bir su bardağında taze soğan yetiştirmeniz mümkün.Kökleri salmaya başlayıp,büyümeye başlayacaktır.

Sarımsak

sarımsak

Sarımsak köklerini suda kolay bir şekilde salabilen ve hızlı büyüyebilen bir besindir.

Havuç

havuc

Fotoğrafda gördüğünüz gibi havuçları suda bıraktığınızda büyümeye başlayacaktır.Burada önemli olan havucun bu şekilde baş kısımlarını kesmenizdir.

Fesleğen

feslegen

Uzunluğu 3 veya 4 cm olan fesleğenlerin küçük filizlerini bir bardak suya koyun ve direk güneş ışığında bırakın.Yaklaşık büyüklüğü iki katına ulaştığında toprağa ekin.Yakında büyümüş sağlıklı bir bitki haline gelmiş olacak.

Kereviz

kereviz

Öncelikle kerevizin taban kısmını kesin.Ardından bardak ve fincan içerisinde sıcak suyle birlikte yerleştirin.Güneşte yetiştirin.Büyüme merkezden başlayacaktır.Daha sonra toprağa ekebilirsiniz.

Marul

marul

Öncelikle yarısına kadar suya batırıp büyümesini bekleyin.Bu şekilde birkaç gün durduktan sonra toprağa ekin.

Kişniş

kişniş

Kişniş suda büyüyecek olan diğer bitkidir.Marulda olduğu gibi birkaç gün sonra toprağa ekin ve büyümesini sağlayın

 

 

Bir önceki yazımız olan Farklı Ülkelerde Kahve Nasıl İçiliyor başlıklı makalemizde kahve ve kahve pişirmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Evinizde Kendi Kendine Yetişen 7 Sebze Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ