Kadına Dair Herşey

Evinizi Boyarken Şunlara Dikkat Edin

Evinizi Boyarken Şunlara Dikkat Edin

Ev denince pek çoğumuzun aklına huzur gelir şöyle içeri adım atıp da kapıyı kapatınca dışarının bütün yorgunluğu kapının diğer tarafında kalır belki de bu yüzdendir evimize sürekli yenilik yapmak isteyip de mütemadiyen ev dekorasyonu fikirlerini inceleme arzusu.

Ev dekorasyonunun temeli aslında duvarlarınızın rengi ile başlar duvar renginizi belirledikten sonra zaten gerisi çorap söküğü gibi gelir. Boya işi zahmetli diye düşünür bazılarımız. Oysaki evde boya yapımı oldukça eğlencelidir ve sadece dikkat edilmesi gereken birkaç kural vardır hepsi bu aslına bakarsanız pek çoğumuz bunu evlerimizde rahatlıkla yapabiliriz.

Eğer sizler de evinizi kendiniz boyamak isterseniz ve bu konuda daha önce deneyim ya da herhangi bir fikir sahibi değilseniz yazımızın tamamını okuyun çünkü bu öneriler ile en iyi ustalara meydan okur duruma geleceksiniz.

evin boyanması

Boya seçimi ve kalitesi çok önemlidir fakat bundan önce karar vermeniz gereken başka şey boya seçimi. Evinizin ebatlarına ve eşyanızın renklerine göre uygun bir boya tercih etmelisiniz. Mesela eviniz küçükse pek de fazla güneş almayan bir noktada kalıyor ve karanlık oluyorsa mutlaka ferah ve açık renkler kullanın. Bu evinizi daha aydınlık gösterecektir. Dilerseniz imkanınız varsa aldığınız boyayı duvarınızın bir bölümünde uygulayın bakalım evinize nasıl bir hava kattı tabi ben gözümde canlandıranlardanım diyorsanız elbette ki buna gerek kalmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir başka konu duvarlarınızın temizliğidir. Duvarlarınızı eski boya kalıntıları veya daha önceden varsa duvar kağıtlarından iyice temizlemeniz yani zımpara yapmanız gerekir. Böylece yeni boyanız daha çok kendini gösteriri ve inişli çıkışlı bir görüntü bozukluğu ile karşılaşmamış olursunuz.

Sıra geldi boyanın kıvamını ayarlamaya boyanızı su ile inceltin ama yavaş yavaş yapın bunu. İncelttiğiniz boyayı duvarda deneyin eğer fırçanız rahatça duvarınızda hareket edebiliyorsa uygulamaya başlayabilirsiniz.

boya dekorasyon

Ev boyarken en çok yapılan hatalardan biri de boyama işlemine büyük alanlardan başlamak oluyor. Aslında önceliğiniz tavan bittikten sonra köşeler olmalıdır. Böylece büyük alanları rulo ile boyarken önceden boyanmış köşeler birbirine harmanlanarak dalga izi yok olur.

Evinizin geri kalan dekorasyonu için yine internette ev dekorasyonlarına bakıp fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evin Havasını Temizleyen 10 Muhteşem Bitki başlıklı makalemizde ev temizliği ve salon bitkileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Evinizi Boyarken Şunlara Dikkat Edin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ