Kadına Dair Herşey

Evliliğinizi Kurtarmak Elinizde

Evliliğinizi Kurtarmak Elinizde

Büyük bir aşk ve tutku ile evlendikten sonra evliliğimizin her zaman peri masalı gibi geçmesini isteriz. Ancak işler her zaman istediğimiz gibi gitmeyebilir. Bu nedenle de büyük bir hayal kırıklığına uğrayarak evliliğimizdeki sorunlarla nasıl başa çıkacağımızı bilemeyiz.

Ancak bazen de evliliğimizde her hangi çözülemeyen bir problem olmasa da o en baştaki ayaklarımızı yerden kesen bize mutluluğu kesintisiz yaşatan aşkımız ve ilişkimiz sekteye uğrar ve eski heyecanımız karşılıklı bitiverir ve rutin ve sıradan bir evlilik haline döner.

Bu iki durum karşısında da hem mutsuzlaşır hem de geçmişe dönük bir özlem yaşarız. Ancak tüm bu duyguları bir kenara koymalı ve oturup düşünüp kendinizi yiyip bitirmeyi bırakmalısınız. Çünkü artık düşünme değil işleve geçme zamanı, neler yapmalıyım kısmını atlayıp, nerden başlayacağım kısmına geçmelisiniz.

Evliliği ayakta tutmanın 2 kuralı vardır.

  1. İki kişi arasında belli bir süre sonra konuşmalar daha iğneleyici ve sinir bozucu hale gelebilir. Bunun nedeni geçmişte ufak tefek yaşananların birikintisidir. Ancak kesinlikle bu durumdan kurtulma ve konuşmalarınıza çeki düzen vermelisiniz. Çünkü karşınızdaki kişi sizin hayat arkadaşınız sürekli onu suçlayarak ve birçok şeyi yüzüne vurarak konuşursanız evliliğinize en büyük darbeyi vurmuş olursunuz.
  2. Eşiyle bazen toplum içinde veya yalnızken liderlik kavgasına girebiliyor eşler. Bu durum iki kişinin birbirini ezerek yapmaya çalıştığı ve iki taraftan birinin hep ezildiği bir şekilde ortaya çıkabiliyor. Kesinlikle bunu bir yarış haline getirmeyin. O zaman belli bir süre sonra iki kişinin de birbirine ne nazı geçer ne sözü arada bir saygısızlık oluşmaya başlar ve kişiler birbirlerini toplum içinde dahi aşağılayarak aradaki sevgiye zarar verirler.

Evliliği ve duyguları zedeleyen yegâne iki sorun bunlardır aslında, eğer karşınızdaki kişiyi dinlemeyi ona saygı duymayı ve başkaları karşısında da eşinizi saygın tutmayı bilirseniz. O da size bu mutluluğunu ve sadakatini bir şekilde hissettirecektir.

Bir önceki yazımız olan Kış Düğünü Yapacaklara Öneriler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Evliliğinizi Kurtarmak Elinizde Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ