Kadına Dair Herşey

Evlilik Kariyer Yapmaya Engel Mi?

Evlilik Kariyer Yapmaya Engel Mi?

Eskiden evlilikler, kızın da erkeğin de yaşı çok ilerlemeden, erkenden olurmuş. Kız da erkek de gözlerini ilk birbirlerinde açarmış. Şimdiki gibi anlaşmalar, flörtler konuşmalar, yazışmalar yok. Herkes birbirinin ilk aşkı ve de son aşkı.Ancak günümüz dünyasında, sözde modern hayatlarda, kim kimle geziyor, kim kimle evli, kimle sevgili hiç belli olmuyor. Deyim yerinde ise, kimin eli kimin cebinde hiç bilinmiyor.Eskiden kızlar belli bir yaşa kadar evlenir veya evlendirilmiş, belli bir yaşı geçen genç kız evlenmedi ise, evde kaldı diye bilinirmiş.

Şimdilerde ise moda, en az 30 yaşında evlenmek. Yok, kariyermiş yok özgürlükmüş falan filan. Bana göre boş muhabbetler. Bence bir kadının en güzel çağlarıdır, 20, 25 yaş arasındaki yıllar. Ve de evlilik için en doğru zamandır. Yoksa yaş geçtikçe kimse ile evlenemez herkes onla eğlenir ve hayatının sonuna kadar yalnız kalır. Ya da artık zaman geçti bir an önce kimle olsa evleneyim diye daha tanıyıp anlaşamadığı biri ile evlenir hayatı heba olur.

calisan-kadin

Sanıldığı Gibi Evlilik Kariyere Engel Midir?

Bu tamamen, günümüzde evlenmeyen insanların çıkardığı bir lakırdı. Evlilik sanıldığı ve söylendiğinin aksine, kariyere engel değil, tam aksine kariyerin en büyük destekçisidir. Hele bir de severek, âşık olduğunuz adam ile evlendi iseniz, o size siz ona her koşulda her konuda sonuna kadar destek oluyorsunuz.

Sırtınızı Yaslayabileceğiniz En Büyük Destekçiniz

Öyle ki eşiniz yanınızda ise tüm dünya karşınızda olsa pek de umursamıyorsunuz. Onun size bir desteği dünyalara bedel. Ben öyle sanıyorum ki hep sırtımı eşime yaslasam dünyaları fethedebilirim. O yanımda iken kıyamet kopsa sanki bana hiçbir şey olmayacak.

Tabii herkes doğru kişiyi bulmayabilir. Bu yüzden eşinizi iyi tanımalı ve size destek olup olmayacak biri olduğunu bilmelisiniz. Yani doğru kişi olup olmadığına güzelce düşünüp karar vermelisiniz.

Sonuçta bir ömür boyu aynı yastığa baş koyacağınız adamı seçiyorsunuz. Öyle sevin ve öyle güvenin ki, hep iyi ki diyin her gece yattığınızda her sabah onunla uyandığınızda hep keşke değil, iyi ki demelisiniz.

cocuklu-kadin-is

 

Kariyerinizde Ve Hayatınızda Zirve Yapmak İçin

Bilmeniz gereken bir önemli husus da şu ki, eğer kariyer yapmaya ve mesleğinizde yükselmeye karar verdi iseniz, ne evlilik, ne çocuk ne de başka bir şey buna engel olamaz. Sırf kariyer yapacaksınız diye gençlik yıllarınızı en güzel deli dolu yıllarınızı yalnız geçirerek heba etmeyin. Eğer kafanıza kariyer yapmayı koydu iseniz merak etmeyin zaten yaparsınız. Hele bir de arkanızda size güvenen bir eşiniz var ise; bu çok daha kolay olacaktır emin olun. Evlilikten de kariyer yapmaktan da korkmayın. Hayat sizin hayatınız tadını çıkarmaya bakın.

Bir önceki yazımız olan Adım Adım Evlilik Masrafları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Evlilik Kariyer Yapmaya Engel Mi? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ