Kadına Dair Herşey

Far Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Far Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj; modern kadının vazgeçilmezi, güzelliğin, şıklığın ve tarzın tamamlayıcısıdır. Ve makyajında en önemli en dikkat çekicisi de göz makyajıdır. İyi ve doğru bir göz makyajı ile mükemmel ve büyüleyici gözlere sahip olabilmeniz çok kolaydır. Bunun için de başlangıç olarak göz makyajınızda kullanacağınız far seçimini doğru yapmalısınız.

far-nasil-secilir

Göz Renginize Göre Far Seçin

Gözleri ortaya çıkaran büyülü bakışlar için kıyafetinizin rengini de dikkate alarak yanı sıra göz renginize göre de bir far seçimi yapmalısınız. Mesela kahve ya d ela tonunda bir göz rengine sahipseniz, daha çok doğal tonlar tercih etmelisiniz. Kahve, haki ya da bakır tonları ile odlukça soft bir görüntü elde edebilirsiniz. Yine kahve ya da siyah bir göz kalemi kullanarak bakışlarınızı güçlendirebilirsiniz. Uzak durmanız gereken tonlar ise mavi ve pembe tonlarıdır.

Yeşil gözlere sahipseniz daha çok mor ve tonları yine bakır ve altın rengi de oldukça doğru bir far seçimi olacaktır. Yeşil gözlü iseniz kesinlikle gümüş tonlarından uzak durmalısınız. Yine koyu kahve ya da siyah göz kalemleri ile makyajınızı dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

far-renkleri

Gözleriniz mavi ise de far seçiminde doğru renkleriniz, pastel tonlarda olan farlar olmalıdır. Çünkü mavi gözlüler zaten oldukça dikkat çekicidir baskın bir tondaki far rengi gözün çekiciliğini ikinci plana atabilir. Bu neden ile pastel tonlar ve gümüş rengi ya da mavi tonlarındaki farlar ile gözlerinizin güzelliğini vurgulayabilirsiniz. Yine açık mavi, gri ya da kahve tonlarda bir göz kalemi makyajınızın tamamlayıcısı olacaktır.

Makyajda Zaman Mekan

Göz makyajları özellikle makyajın abartı ya da hafif olduğunu belirleyen en önemli etkendir. Bu nedenle göz makyajını yaparken gün içinde bulunacağınız mekana ya da zamana göre yapmanız önemlidir. Mesela günlük bir makyaj için abartı bir göz farı tercihi oldukça dikkat çekici olmasının yanında itici bir etki yaratabilecektir. Fakat bir partiye katılacaksanız ya da gece dışarı çıkarken yapacağınız iddialı bir makyaj daha çekici bir etki sağlayacaktır. Bu nedenle far seçimlerinizi yaparken özenli davranmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Far Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ