Kadına Dair Herşey

Faydaları ve Videolu Uygulaması İle Dermaroller Nedir, Öncesi Ve Sonrasıyla Ne İşe Yarar?

Faydaları ve Videolu Uygulaması İle Dermaroller Nedir, Öncesi Ve Sonrasıyla Ne İşe Yarar?

Dermaroller Nedir,Ne İşe Yarar?

Dermaroller nedir sorusuna cevap verecek olursak ; üzerinde çok sayıda mikro iğnelerin yer aldığı, silindir şeklinde bir yapıya sahip olan, cilt sorunlarına karşı son dönemde oldukça başarılı çözümler sunan bir alettir. Dermaroller ne işe yarar sorusu ise,yapısındaki küçük iğneler sayesinde,cildinizdeki gözeneklerin açılmasına yardımcı olur diyebiliriz.Peki cildimizde bu gözenekler açılınca ne oluyor?İşte bu sorunun cevabı ise  dermarollerın faydası sorusuna tam bir cevap niteliğinde oluyor.Bu açılan gözenekler neticesinde,cildimize uyguladığımız bakım kremleri,serumlar,maskeler,cilde daha hızlı nüfus edecek,ve bu kremlerin ve maskelerin faydasını en üst seviyeye çıkarmış olacaktır.

Dermaroller Çeşitleri ve Farkları

Mesoroller,skinroller ya da piyasada bilinen ismiyle dermaroller, bünyesinde yer alan iğnelerinin sayısı ve uzunluk, kısalığına göre farklı çeşitlere sahiptir.Tabi bu sayı ve uzunluklarsa,cildimize uygulayacağımız bölgeye,sorunun büyüklük ya da küçüklüğüne göre ve hatta ürünü kullanacak kişinin yaşına göre doğru tercih edilmelidir. Tabi bunun yanı sıra, kullandığımız dermarollerda yer alan iğnelerin,titanyum özelliğine sahip olması, simetrik,düzgün olması da sonucun daha etkili olmasına neden olacaktır.Bu özellikler, aletin cilde uygulandığında doğru bir şekilde uyarılmasını sağlayacak, dermarollerın daha dayanıklı olmasını sağlayacaktır.

Cihazın bünyesinde yer alan iğnelerin boyutları 0,5 mm ile 3 mm kalınlığa sahip olacak şekilde değişir. Özellikle son dönemde oldukça yaygınlaşan ve talep gören dermarollerı evde kullanacak olan kişilerin öncelikle tercihi 0,5 mm kalınlığa sahip olan çeşit olmalıdır.

Dermaroller Nerede Kullanılır,etkisi nedir?

Cildinizde yer alan lekeli bölgelerde, varsa çatlaklar için, yaşlanmaya karşı önlem olarak,selülit olan bölgelerde ve kırışıklıklarınızı yok etmek için dermaroller tercih edebilirsiniz. Buna bağlı olarak, göz altı ve çevre bölgede, yüzünüzde,hatta saçınızda ve vücut bölgelerinizde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Dermoreller etkisi,uygulamanızın ardından yaşadığınız problemin büyüklüğüne,yaşınıza,cildinizin tipine göre çeşitli farklılıklar gösterir.Uygulamanın düzenli kulllanılması halinde,en iyi etkiyi elde edebilmek için birkaç hafta ve hatta birkaç ayı beklemek gerekebilir.Dermarollerın etkisi maksimuma çıkarabilmek için,uygulamadan sonra bakım kremlerinizi,serum ya da maskelerinizi uygulayabilirsiniz.Böylece bu krem ya da ürünler deri altına daha hızlı etki edecek ve maksimum sonuç elde etmenizi sağlayacaktır.

Dermaroller siyah noktaların temizlenmesinde ve çeşitli cilt hastalıklarında sonuç vermez.

Dermaroller günlük evde kullanım için 0,5 mm iğne ucuyla kullanılabilir.Ancak daha büyük sorunlara sahip bir cildiniz varsa,uzman bir doktorun önerisiyle daha kalın iğne uçlarıyla da kullanılabilir. Uzman bir cilt uzmanına danışmadan, 0,5 mm’den daha kalın uçlu dermaroller kullanmayınız.

Dermaroller nasıl yapılır?

Kür halinde uygulamanız daha doğrudur. Çok sık kullanmanız halinde cildinizde tahribat yapabilir ve zarar verebilir. Haftada 1 kere,4 seans halinde uygulama yapabilirsiniz.Ardından 2 hafta bir ara vererek 5.küre geçiş yapabilirsiniz.Ardından tekrar bir 15 gün ara verip dermaroller uygulaması yapabilirsiniz.Son olarak diğer kürleri ayda 1 kez olarak yapabilirsiniz.Ancak en doğru tercih bir uzmandan yardım alarak en doğru süre ve aralığı vermek olacaktır.

Dermaroller uygulamasını yaptıktan sonra cildinizde kızarıklar olması çok normaldir.Sonuçta mikro iğnelerle gözenek açma işlemi olduğundan, bu etki 2-3 saat sonra geçecektir.

Bir önceki yazımız olan Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma (3 Farklı Yöntem - Kesin Sonuç) başlıklı makalemizde diş beyazlatma hakkında bilgiler verilmektedir.


Faydaları ve Videolu Uygulaması İle Dermaroller Nedir, Öncesi Ve Sonrasıyla Ne İşe Yarar? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ