Kadına Dair Herşey

Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin Beş Etkili Yol

Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin Beş Etkili Yol

 

Kilo problemi dönem dönem hemen her insanın yaşadığı bir sorundur. Bununla doğru bir şekilde baş edilirse kalıcı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulmuş olursunuz. Bu yazıda sizlere bu yöntemlerden en etkili beş tanesini anlatacağız.

Egzersiz İle Yağ Yakımı

Sabah uykusundan kalkıldığı zaman 8 ila 12 saatlik bir açlıktan sonra kanınızda dolaşan serbest yağ asidi miktarı artmış oluyor ve yakımı daha kolaylaşıyor. Sabah egzersizleri fazla yağlarınızdan kurtulmak için en etkili yöntemlerden ilki.

Ulaşmak İstediğiniz Kiloyu Belirleyin

 Kilo vermek adına birçok kişi çeşitli diyetlere başlayıp, fakat yine birçok değişik sebeple programına sadık kalamamaktadır. Kişiler kilo kavramını belirleyip, günlük yaşamında kendilerini zorlamayacak diyet programları seçmelidirler.

Üç Beyazdan Uzak Durun

 Nedir bu üç beyaz? Şeker, tuz ve un. Her üçünü de gerekenden fazla aldığınızda size dönüşü yağ olacaktır ve fazla kilolarınızdan kurtulmanız imkansız olacaktır.  Bu üç maddeden uzak durarak vücudunuzdaki toksin miktarını azaltmış olursunuz.

 

Her Gün Tartılmaktan Vazgeçin

Bu sizin moralinizi bozmaktan ve performansınızı düşürmekten başka bir işe yaramaz. Her gün tartılmayın. Belirli periyotlarla aralıklı olarak ve tartıldığınız gün için bir kez tartılın.

Pozitif Düşünerek Kendinizi Ödüllendirin

Tartıdan indiğinizde o dönem için gereken kilonuzu korumak ve motive olmak için kendinize küçük minik tatlı, yağlı veya tuzlu ödüller vererek kendinizi motive edin.

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızı Korumak İçin Aspirin İle Bakım Yapın başlıklı makalemizde asprin ve sac bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanız İçin Beş Etkili Yol Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ