Kadına Dair Herşey

Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu?

Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu?

Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu?

İlişkile konusu ortaya konduğunda dürüst olmak gerekirse ilk akla gelen kadın erkek ilişkileri oluyor, anne kız arasındaki bağın da bir ilişki olduğu kolay kolay hatırlanmıyor. Bu durumu normal kabul edebiliriz, çünkü karşı cinsler arasında kurulan sağlıklı ve mutlu bir ilişki hayatın kendisini biçimlendiriyor. Bu ilişkinin ilk aşaması olan bölüm ise flört devresi nasıl olmalı sorusunun aslında kimse için net olmayan cevaplarını taşıyor.

Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu

Algılama Zamanıdır

flört devresi

Birbirinden hoşlanan iki kişinin bunu bakışlarla, giyimlerle, tavırlarla ve en önemlisi sözlerle birbirine anlatma çabası flört devresidir. Karşıdakini algılama zamanıdır. Her iki cinsin radarı sonuna kadar açıktır. Çok güzel yaşanabilir ama bütün ilişkiler gibi dengeli olmak iyi sonuç verecektir. Flört döneminde yapılması gerekenler veya daha önemlisi yapılmaması gerekenler olduğunu düşünüyoruz. Erkekleri cezbeden kıyafetler ya da nasıl seksi görünürsünüz gibi konuları abartmayın. Doğal davranmak, nasılsanız öyle görünmek çok daha kolay ve çok daha olumlu sonuçlar getirir. İlişki aşamasına geçince biten flört dönemini aceleye de getirmeyin. Birden samimi olmak her zaman kaçınılması gereken bir durumdur.

Flört döneminde yapılması gerekenler

Bu gibi konular gerçekten nazik konulardır. Fazlasıyla samimi giden bir flört devresi karşıdakinin hem kafasını karıştırır, hem de beklentilerini arttırır. Sonra işler yolunda gitmeyip ayrılmak istendiğinde yaşanan samimiyet olmaz seni kimseye yar etmem psikolojisine kolayca zemin hazırlar. Ve ne yazık ki bu psikoloji ülkemiz gerçeklerinden birisidir.

 

Bitmeyen Mesajlar

flört dönemi mesajları

Flört döneminin en destekleyici aktivitelerinden birisi de mesajlaşmadır. Ama meraklanmayın, insanlar tavırlarından belli olurlar, cep telefonuna yazdıklarından değil. Bu yüzden flört dönemi mesajlarına fazla anlamlar yüklemeyin. Flört etmek güzeldir ama bu evrede herkes karşısındakine kendini değil ideal kişiliği göstermeye çalışır.

Bir önceki yazımız olan İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu? başlıklı makalemizde ikinci evliliğini yapan çiftler, ikinci evlilik ve ikinci evlilikle hakkında bilgiler verilmektedir.


Flört Aşamasında Denge Kurulamıyor mu? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ