Kadına Dair Herşey

Fondöten Kullanımında Bilmeniz Gerekenler

Fondöten Kullanımında Bilmeniz Gerekenler

Özellikle günümüzde doğal görünümün moda olması ile tüm makyaj alışkanlıklarımızda biraz biraz değişmeye başladı. Tıpkı saç kesim ve modellerinde olduğu gibi. Artık çok fazla dikkat çeken ve doğallıktan uzaklaştıran modeller ve makyaj yapma teknikleri rafa kaldırılıyor. Bu nedenle bizim yavaş yavaş bu trende uyum sağlamamız gerekir.

Ten renginize göre belirleyin: Yüzünüzün rengine göre öncelikle fondöten tonunuzu öğrenmeli ve uygulamanız gereken şekli bilmelisiniz.

Fondöteninizin markası güvenilir olsun: Fondöteninizi alırken çok pahalı bir şey alın demiyorum ama mutlaka kalitesine güvendiğiniz bir marka olsun. Neden derseniz, Fondöten direk cildinizin gözenekleriyle buluşan bir üründür. Bu nedenle içerisindeki maddelerin ne olduğunu bilmesek de ismini bildiğimiz markalar arasından en güvenilir olanını araştırıp buna göre fondöten tercihini yapmalıyız.

Doğal görünüm nasıl sağlanır: Özellikle cildinizin rengi çok beyaz ise daha da beyazlaştırıp ruh gibi görünmemeye, şayet esmer iseniz de çok daha fazla koyu bir fondötenle Arap bacıya dönmemeliyiz. Peki, ne yapacağız? Tabi kendi rengimizin birebir aynısını kullanabiliriz. Ancak doğal görünüm elde etmek için genellikle ten rengimizden sadece bir ton dikkat edin sadece bir ton diyorum yoksa çok saçma durabiliyor, yani sadece bir ton açık veya koyu bir tonda fondöten kullanabilirsiniz.

Fondöten sürerken sadece yüzünüze sürmeyin:  bir diğer sıkıntı ise fondöten sürerken sadece yüzünüze sürmeyin çünkü boynunuz ve dekoltenize sürmeyi atlarsanız yapmacık bir görüntü oluşacak ve zıt bir görüntü yansıyacaktır.

Bir önceki yazımız olan Emziren Annelere Altın Değerinde Tavsiyeler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Fondöten Kullanımında Bilmeniz Gerekenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ