Kadına Dair Herşey

Fondöteninizin Rengi Değişmesin

Fondöteninizin Rengi Değişmesin

Fondöteninizin Rengi Değişmesin

Fondöteninizin Rengi Değişmesin

Cilt kusurlarını kapatmak amacıyla fondöten kullanılmaktadır. Ancak fondöten özellikle yaz aylarında ya da sıcak ortamlarda gün içinde renk değiştirmekte ve cilt renginden çok farklı olarak turuncuya dönmektedir. Bu görüntü ise hem kusurlarının zaman içinde ortaya çıkmasına sebep olurken hem de olağan dışı ve komik bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Fondöten renginizin gün içinde değişmemesini ve sabit kalmasını istiyorsanız yapmanız gerekenler;

Makyaj Bazı Kullanın: Fondötenin ciltte renk değiştirmesinin en başlı sebeplerinden bir tanesi cilt gözeneklerinin terlemesi, fondöten ve cilt arasında oksitlenmenin oluşması fondötenin renginin değişmesine sebep olacaktır. Ancak makyajınızın yüzünüzde sabit kalmasını istiyorsanız, fondöteninizin rengi değişmesin istiyorsanız makyaj yapmadan önce makyaj bazı kullanılmalıdır. Cilde uygun tipte kullanacağınız makyaj bazı cilt ve fondöten arasında oksitlenmenin oluşumunu engelleyecektir. Bu durum da fondöten renginizin sabit kalmasını sağlayacaktır.

Yağ Emici Kâğıtlar: Makyajı biz kadınlar çok alelade yaparız. Hâlbuki makyaj yapmanın birçok inceliği bulunmaktadır. Yağ emici kâğıtlarda makyaj incelikleri arasında bulunmaktadır. Cildinize makyaj bazı uyguladıktan sonra cildinizden yağ emici kâğıtlar yardımıyla cildinizdeki fazla yağı almanız fondötenin cildinize daha iyi oturmasını sağlayacaktır.

Makyajınızı Sabitleyin: Cildinize fondöten sürdükten sonra fondötenin üzerine transparan pudra kullanmanız da fondöteninizin sabitlenmesini sağlayacaktır. Fondöten üzerine pudra uygulamak hem daha doğal ve pürüzsüz bir görüntüyü oluşturacaktır. Hem de fondötenin yüzünüzden gün içinde akmamasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Kolayca Yapabileceğiniz Resimli Egzersiz Hareketleri başlıklı makalemizde doğru nefes egzersizleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Fondöteninizin Rengi Değişmesin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ