Kadına Dair Herşey

Fönlü Saç Modelleri

Fönlü Saç Modelleri

Fönlü Saç Modelleri

Özellikle çalışan bayanların en büyük problemi saçlarıdır. Her gün ne model yapsam diye uğraşmak için sabahın en erken saatlerinde uykusundan olanlar var. Harika fönlü saç modelleri nasıl yapılır? Hep birlikte bu sorunun yanıtlarına bakalım. Bu modelleri yapmak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok. En fazla yarım saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Fönlü Saç Modelleri

Dışa Dönük Fön Modeli

Dışa dönük fön modelini uygulamak için saçlarınızın kulak hizasında olması yeterli. Ama daha uzunsa daha iyi olacaktır. Öncelikle elinizde alüminyumlu, kalın bir saç fırçası olması gerekiyor. Fönünüzü en sıcak dereceye ayarlayın. Saçlarınızı kalın tutamlar halinde ayırmanız vakitten kazanmanızı sağlar. Enseden itibaren çekmeye başlayın fönü. Saçlarınızı öne alın ve başınızı eğin. Fırça ile fönü aynı anda fönü yakın tutarak bir içeri bir dışarı fönü çekin. Sonra uçlarını geriye doğru içeriden sarın ve alttan fönü yakın tutup bırakın. Saç uçları dışarıya dönük olacaktır. Dayanıklı olması için saç spreyi kullanabilirsiniz.

Dışa dönük fön modeli

İçe Dönük Fön Modeli

İçe dönük fön modelleri yine aynı yöntemler ile çekilen bir fön modelidir. Kısa saçlarda dipleri yakmamak için biraz daha dikkatli olmak gerekiyor. Ama uzun saçlarda yapmanız gereken saç uçlarını içe doğru sararak yine fönü alttan tutmanız gerekiyor. Bu model diğerine göre biraz daha çabuk sönebiliyor. Bu yüzden sprey mutlaka kullanın. İçe dönük fön modelleri genellikle oval kesim saç modellerinde şık duruyor. Ayrıca düz küt kesimlerde de son derece cool görünüyor.

Düz Fön Modelleri

Düz fönlü saç modelleri için saçlarınızın boyunun en azından omuzlarınızda olması iyi olur. Çünkü daha kısa saçlarda iyi durmuyor. Düz fön modeli için fırçanızın biraz ince olması gerekiyor ki ısıyı yeterince alabilsin. Saçlarınızı içe ya da dışa kıvırmanıza gerek kalmıyor. Sadece yapmanız gereken saçlarınızdan ayırdığınız tutamları bir öne bir arkaya olacak şekilde fırça ile tararken sıcak fönü yakın tutmak ve uçlarını fırça en uca geldiğinde fönü yassı bir şekilde tutarak düzleştirmektir. Bu modeli kullanmak için farklı bir malzemeye ihtiyaç yoktur. En az iki gün kullanabilirsiniz.

Düz fönlü saç modelleri

Katlı Fön Modelleri

Katlı fön modellerinde saçlarınızın kesinlikle ustura ile kat katlı kesilmiş olması gerekiyor. Daha sonra dışa doğru çekeceğiniz fön sayesinde katlarınız ortaya çıkacak ve şelale gibi romantik bir görüntü sergileyecektir. Bu modeli uzun süreli kullanabilmek için biraz dax veya briyantin yeterli olacaktır. Veya katlı fön modelini sağlamak için saçlarınızın uç kısımlarını akşamdan sarabilir ve sabah hemen açıp jöleleyebilirsiniz. Bu şekilde uzun süre dayanma fırsatı bulacaktır. Ayrıca saçlara ısı uygulanmadığı için saçlar zarar görmeyecek ve kırılmayacaktır. Ama fazla fön çeken biriyseniz saçlarınız nemli tutmaya özen gösterin. Aksi taktirde saç uçlarınız çıtır çıtır kırılır.

Bir önceki yazımız olan Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizde gölgeli renkler, kısa saç modelleri ve Küt Amerikan hakkında bilgiler verilmektedir.


Fönlü Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ