Kadına Dair Herşey

Fönün Uzun Süre Kalması İçin Öneriler

Fönün Uzun Süre Kalması İçin Öneriler

Saçlarınıza fön çektirdiğinizde yumuşak ve düz görüntünün uzun süre kalıcı olmasını istersiniz. Sadece bir günlüğüne saçta kalan fön bayanları düş kırıklığına uğratmaktadır. Zaman alıcı bir iş olması nedeni ile tekrar fön çektirmek veya çekmek bazı zamanlar mümkün olmaz. Bu yazımızda sizlere saçınıza çektiğiniz fönün uzun süre dayanması için yapılması ve yapılmaması gereken hususlardan bahsedeceğiz.

Saçınızı Toplarken Dikkat Etmelisiniz

Fönün kalıcı olması için en önemli nokta saçınıza taktığınız tokalardır. Saçları lastikli tokalarla bağlamak saçınızda iz oluşumuna ve fönün bozulmasına sebep olur. Eğer saçınızı toplamanız gerekirse klipsli tokalar kullanmanız veya lastikli tokanızı sadece saçınızı tutacak şekilde takmanız gereklidir.

Buhar, Nem ve Sudan Uzak Durun

Saçınızda oluşan ıslaklık saçınızın kabarmasına ve fönünüzün bozulmasına neden olur. Bu nedenle saçınızı ıslatmaktan veya nemli bir ortamla temas etmekten kaçınmalısınız. Aynı zamanda terlemek de saçınızın yağlanmasına ve fönün bozulmasına neden olmaktadır. Sıcak ortamlarda ensenizin ve saçınızın terlememesi için saçınızı önünüze alabilirsiniz veya gevşek bir şekilde saçınızı toplayabilirsiniz.

Saçınızla Sık Sık Oynamayı Bırakmalısınız

Fön çektiğinizde saçınız yumuşaklık kazanır. Yumuşak dokunuş nedeni ile fön sonrası saçlarla çok sık oynanmaya başlanır. Saçlarınızla sık sık oynamanız saçınızı yağlandırır ve saçınızın fönünün bozulmasına neden olur. Bunun yanı sıra saçınızın kötü ve kirli görünmesine de sebep olur.

Kuru Şampuan Kullanabilirsiniz

Kuru şampuanlar saça su vurulmadan saçınızın temizlenmesini sağlayan kozmetik ürünlerdir. Bu ürünlerin kullanımı sayesinde daima saçınız hem temiz hem de fönlü kalmaya devam eder.

Saçınıza Hacim Verdirerek Fön Çektirmelisiniz

Hacim vermek saçın daha iyi fönlenmesini ve fön işleminin daha kalıcı olmasını sağlar. Saçınızda elektriklenmelere sebep olsa da ısının kesilmesiyle elektriklenmeler sönecektir.

Saç Spreyinin Gereğinden Fazla Kullanımından Uzak Durun

Saçınızdaki elektriklenmeleri gideren bu ürünler saçınızın çabuk kirlenip yağlanmasına neden olacaktır. Bu nedenle olabildiğince az kullanılması gerekmektedir.

Fönün bozulmaması için yapılması gerekenler oldukça basittir. Fön sonrasında bu kurallara dikkat ederek saçınızdaki düz ve pürüzsüz görüntünün daha uzun süre saçınızda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İşe Giderken Kullanabileceğiniz 5 Farklı Saç Modeli başlıklı makalemizde iş kadını saç modelleri, örgülü saç modelleri ve saç modelleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.


Fönün Uzun Süre Kalması İçin Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ