Kadına Dair Herşey

Fotoğraflarda Daha Güzel Görünmek İçin 6 İpucu

Fotoğraflarda Daha Güzel Görünmek İçin 6 İpucu

Fotoğraflarda daha çekici ve daha güzel görünmek istiyorsunuz.Hepimiz istiyoruz.Yıllardır fotoğrafçılarda,vesikalık fotoğraflar çektire çektire,pasaport için yüz hatlarımız belli olsun diye basmak kalıp fotoğraflar çektire çektire,gerçekten nasıl gülmemiz gerektiğini bile bilemiyoruz.Hatta ve hatta ,bin bir umutlarla bu sefer güzel çıkıcam deyip de,”Ne kadar çirkin çıkmışım” dediğiniz onlarca fotoğrafınız bile olabilir.Eee,günümüz sosyal medyasında onlarca fotoğraf paylaşıyoruz ve sizler için daha etkileyici nasıl pozlar verebileceğini ufak ipuçları ile göstermeye çalışacağız.

Öncelikle telaşa mahal yok.Ünlü fotoğrafçı Jodee Ball bizlere etkileyici pozlar için 6 ipucu veriyor.Bu etkileyici önerilerle birlikte,vesikalık pozlardan,dergi kapaklarına layık pozlar nasıl verilir onu göreceğiz.

Her şeyden önce doğal olun.Unutmayın ki en güzel pozlar doğallıktan ve haberim yokmuş gibi çek mantığıyla hareketten çıkıyor.

İşte ilk ipucu.Birazcık hareket katın.Karşınızda,döveceğiniz biri yok.Soldaki örnekte olduğu gibi,dimdik baston gibi duruşlarla poz vermeyin.Vücudunuza biraz şekil verin..

nasil-poz-vermeli-1

 

İkinci ipucu..Vücudunuzun yaklaşık dörtte üçünü kameraya gösterin.

nasil-poz-vermeli-2

Ellere dikkat.Gördüğünüz gibi vücudumuzun dörtte üçü kuralı burada da uygulanıyor.

nasil-poz-vermeli-3

Omuzlarınızı biraz düşürün.

nasil-poz-vermeli-4

Dizlerinizi bükün..

nasil-poz-vermeli-5

Başınızı hafif sağa veya sola doğru döndürün.Bu sizi daha doğal gösterecektir.

nasil-poz-vermeli-6

Bir önceki yazımız olan Kaliteli ve Yerinde Dedikodunun Olmazsa Olmaz 13 Şartı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Fotoğraflarda Daha Güzel Görünmek İçin 6 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE