Kadına Dair Herşey

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 7 Basit Kuralı

Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 7 Basit Kuralı

Aklınıza Güzel Anılarınızı Getirin:

Fotoğraf çekilirken içten davranmaya özen gösterin. Bu nedenle en pozitif olduğunuz anda objektiflere poz verin. Bunun yanı sıra aklınıza hoş hatıralarınızı, komik anılarınızı getirin ve en güzel gülüşünüz ile poz verin. Böylece hem doğal hem de en sempatik haliniz fotoğraflara yansıyacaktır.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-1.

Yüzünüzü tanıyın ve Buna Göre Poz Verin:

Hangi profilden iyi çıktığınızı bilin. Örneğin kimisi sağ profilden iyi çıkarken kimisi düz pozlarda daha iyi çıkmaktadır. Bu nedenle yüzünüzün karakteristik özelliklerini iyi bilin. Mesela; eğer burnunuzun büyük olduğunu düşünüyorsanız yan poz vermeyin. Böylelikle fotoğrafa baktıkça ah keşke demeyeceksiniz.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-2.

Gülümsemenizin En Güzel Olduğu Anı Yakalayın:

Birkaç poz arka arkaya çekilin. Bu sayede en doğal gülüşlerinizin kameraya yansımasına izin verin. Böylece birkaç farklı karede poz verdiğiniz fotoğraflardan en beğendiğinizi seçebilirsiniz. Beğenmediğiniz pozlarınızı silerek tekrardan fotoğraf çekilmeye devam edebilirsiniz. Böylece nerelerde kötü çıktığınızı anlamış olacak ve ona göre yeni pozlar verebileceksiniz.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-3.

Zorla Gülmeye Çalışmayın:

Fotoğraf çekilirken zorla gülümsemeye çalışarak güzel çıkacağınızı zannetmeyin. Aksine oldukça zorlama gülümsemeler hemen belli olacaktır. Bu nedenle eğer zorla güldüğünüz bariz belli olacaksa doğal gülüşlerinizi serbest bırakın. Ya da hiç gülmeyin daha doğal olacaktır. Abartılı ve zorlama gülüşler yerine kendinizi serbest bırakın ve en iyi sonuçlara erişin.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-4.

Oturuyorsanız Kendinize Çeki Düzen Verin:

Özellikle de kalabalık gruplar ile otururken fotoğraf çekilirken dikkatli olmalısınız. Eğer bir de masanın en köşesindeyseniz direkt siz göze çarpacaksınız demektir. Bu nedenle dikkatli bir oturuş sizin mükemmel çıkmanıza neden olacaktır. Böyle bir durumda hemen dik bir oturuş tercih etmelisiniz. Bu sayede kötü bir poz vermiş olmaktan kurtulmuş olacaksınız.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-5.

Doğru Kıyafet Tercihleri Yapın:

Kıyafet tercihleri yaparken sizi kilolu gösterecek kıyafetlerden kaçınmalısınız. Özellikle de dikine çizgili olan kumaşlar sizi olduğunuzdan da kilolu gösterecekken, yatak çizgili elbiseler sizi daha zayıf gösterecektir. Bunun yanı sıra koyu renkler tercih etmeniz daha zayıf görünmenize neden olacaktır.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-6.

Ayaktaysanız Ellerinizi Nereye Koyacağınıza Dikkat Edin:

Genelde tek başınıza ayakta bir fotoğraf çekilecekseniz o halde oldukça dikkatli olmanız gerekmektedir. Ellerinizi nereye koyacağınıza dikkat etmelisiniz. Genelde en çok kullanılan yöntem olan ellerin belde veya kalçada olması pozunu tercih edebilirsiniz. Bu sizin kendinize oldukça güvenli olduğunuzu işaret edebilecek bir poz çeşidi olacaktır. Tüm bu kuralları uygulayarak oldukça profesyonel pozlara ulaşabilirsiniz.

Fotoğraflarda Güzel Çıkma-7.

Bir önceki yazımız olan Kadın Ve Erkeği Birbirinden Ayıran Temel 5 Özellik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın 7 Basit Kuralı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ