Kadına Dair Herşey

Gardırop Temizlemenin İncelikleri Nelerdir?

Gardırop Temizlemenin İncelikleri Nelerdir?

Ev Temizliği

Ev temizliği yaşamımızın büyük bir bölümünü geçirdiğimiz alan evimizin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Fakat hafta da iki kez yapılan genel temizlik bir ev için ideal olacaktır. Bu ortalama çocuklu evler için hafta da 3 kez yapılabilse de her gün yapılan temizlik gereksiz bir zaman kaybı ve ürün harcamasından öteye geçmeyecektir. Temizlik yapmak ya da daha hızlı daha kolay temizlik yapmak için temizlik yapmaya başlamadan önce ihtiyaç duyulan alanlar ve temizleyicileri hakkında bir planlama yapmak temizliğin kolay ve kısa sürede bitmesi için önemli olacaktır. Zira ihtiyaç çıktıkça ürün satın almaktansa çıkacak ihtiyaçları planlayarak bu doğrultuda ürün satın almak çok daha kolay olacak ve zaman tasarrufu sağlayacaktır. Temizlik bir evin bütün şıklığını yerle bir edebilir ve dikkat edilmelidir.

Gardırop temizliği

Gardırop temizliği büyük bir titizlik ile sürdürülmesi gereken temizlikler arasında yer almaktadır. Öncelikle gardırop içinde güve oluşumunu engelleyen losyonlar içeren temizlik ürünleri kullanmanız kıyafetlerinizin korunması için önem taşımaktadır. Eğer ahşap eskitme ya da boyama tekniği ile üretilmiş bir gardıroba sahipseniz boyaya zarar vermeyen ürünler tercih etmeniz gardırobunuzu daha uzun kullana bilmek için ideal olacaktır. Ayrıca gardırop içini de ayda bir defa silmek yeterli bir temizlik yöntemi olmaktadır. Gardırop eğer boyunuzdan daha yüksek bir kullanım sunuyorsa mutlaka sağlam ve devrilme riski olmayan bir merdiven kullanmanız sizin için hem işinizi kolaylaştıracak hem de kazasız temizliğinizi noktalamanızı sağlayacaktır.

Gardırop nasıl temizlenir?

Gardırop nasıl temizlenir? Sorusu gardırobun sahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu ürünlerin sahip olduğu aynalı bölümler ya da camlı bölümler söz konusu ise mutlaka çok dikkat edilmeli ve bu cam bölmeleri çizmeyecek yüzey temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Çocuklu ve ev hayvanı besleyenlerin şikayetleri arasında yer alan aynada el ve pati izlerine karşın mutlaka temizlik işlemleri mikro fiber bezler ile yapılmalı bu sayede aynanın ve gardırobun yüzeyi çizilmelere ve renk kaybına karşı korunmalıdır. Bu işlem için özel üretilen temizleyici deterjanlar marketlerde bulunabilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doğal Nemlendiriciler Artık Çok Revaçta başlıklı makalemizde doğal nemlendirici, doğal nemlendiricilerin yapımı ve evde nemlendirici yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.


Gardırop Temizlemenin İncelikleri Nelerdir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ