Kadına Dair Herşey

Gardrop Nasıl Düzenlenmeli?

Gardrop Nasıl Düzenlenmeli?

Gardırop Düzenleme Sanatı

Gardıroplar  adeta her ev için demirbaş konumunda olan mobilya grubu içindedir. Her gün mutlaka kapağını açıp kullandığımız gardıroplar evimizin içinde dağınıklığa en elverişli alanların başında gelir.

Şayet gardırobunuz dağınık bir durumdaysa o gün giymeyi düşündüğünüz giysilerinizi zorlukla dolabınızın içerisinde bulur ve bu da size oldukça zaman kaybettirir.

İşte bu yüzden sizlere yardımcı olması açısından gardırop düzenlerken işinizi kolaylaştıracak birkaç püf noktasını sizler için aşağıda sıraladık.

Yardımcı Malzemeleriniz Yanınızda Bulunsun

Gardırobunuzu düzenlemeye başladığınızda mutlaka bir kısım elbisenizi gardırobunuzdan kaldıracak, bir kısmını ise eş, dost ve ihtiyacı olanlar için verilmek üzere bir kenara ayıracaksınız.

Gardırobunuza tekrar yerleştirmeyeceğiniz elbiselerinizi ayırmak için size ikinci bir boş alan ve ayrıca büyükçe kutulara ihtiyacınız olacak. gardırobunuzu düzenlemeye başlamadan mutlaka bu ön hazırlıkları tamamlamanız sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

Gardırobunuzu Temizleyin

Gardırobunuzu  düzenlemeye başlamadan önce yapacağınız ikinci bir ön hazırlık ise yeniden düzenlemek için boşaltmış olduğunuz dolabınızı iyice silerek temizlemektir. Giysilerinizi tekrar dolabınızın içerisine yerleştirmeden önce bunu mutlaka yapmalısınız.

Askı Sayınız Yeterli Olsun

Gardırop düzeninde karşılaştığımız en büyük sorunlardan biri dolaplarımızın içerisinde yeterli sayıda askımızın olmamasından ileri gelmektedir. Yeterli sayıda askımız yoksa elbiselerimizi üst üste asar bu da aradığımız giysiyi hemen bulamamamıza ve bir sürü karışıklığa yol açar. Bu gibi durumalar ile karşılaşmak istemiyorsak dolaplarımızda mutlaka yeterli sayıda elbise askısı bulundurmak zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

İşlevsel Bir Dolap Düzeni

Gardırop düzeninde önemli olan işlevselliktir. Eğer işlevsel bir gardırop düzeni oluşturursanız gardırobunuzu çok daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sık kullandığınız giysileri askılarda muhafaza etmek, kazak, tişört gibi katlanabilir olan giysilerinizi katlı bir şekilde raflara koymak ve abiye diye tabir edilen cinsteki uzun elbiselerinizi ise dolabın uzun bölmesine asmak olacaktır.

gardropDolap Düzeninizi Hayatınız Şekillendirsin

Günlük hayatta giymiş olduğunuz elbiseleriniz ile iş hayatınızda veya gece bir yemekte giyeceğiniz elbiseleriniz dolabınızın içerisinde mutlaka ayrı bölümlerde bulunmalıdır. Bir çorba misali tüm kıyafetlerinizi gelişigüzel bir şekilde yerleştirirseniz bu size kullanışlı bir gardırop değil aksine işinizi zorlaştıran bir gardırop olarak geri döner.

 

Yünlü Giysilerinizi Mutlaka Koruyun

Yünlü Giysiler zaman zaman dolap içerisinde güvelenme gibi problemler ile karşılaşabiliyorlar. Bu problemi önlemek için yünlü giysilerinizin olduğu bölümlere güve kovucu ve giysilerinizin arasına da naftalin koyarak yünlü elbiselerinizin dolabınız içerisinde zarar görmesini önleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mutfakta Çok İşinize Yarayacak Bilgiler başlıklı makalemizde mutfak hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Gardrop Nasıl Düzenlenmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ