Kadına Dair Herşey

Gebelerde Grip Aşısı Uygulanabilir Mi?

Gebelerde Grip Aşısı Uygulanabilir Mi?

Mevsimler değiştikçe hastalık riski oldukça artmaktadır. Bu sebeple iyi beslenmek, c vitamini almak ve sağlıklı beslenmek ile grip belirtileri önlenebilir. Hamilelerin mevsimsel değişikliklere karşı kendilerini korumaları gerekmektedir. Çünkü hamileler hormonal değişiklikler nedeniyle hasta olmaya daha müsait hale gelebilmektedirler. Gebelerde grip tedavisi için ilaç tüketimi önerilmemekle birlikte grip aşısı yaptırılabilmektedir.

gebelikte grip asisi

Gebeler ve Grip Aşısı

Gebelikte grip tedavisi yaptırmak neredeyse imkansızdır. Çünkü gebelerin her türlü ilacı kullanması mümkün değildir. İlaçların gebelere ve bebeklere bir hayli zararlı olduğu bilinmektedir. Gebelerin grip aşısı yaptırabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.  Yaptırılan grip aşısı sonucu hem hamilelerin grip olması önlenir hem de bebek dünyaya geldikten sonraki 6 aylık süreçte enfeksiyonlara karşı korunması sağlanır.

Gebelikte Grip aşısı Ne Zaman Vurulması Gerekir

Grip bulaşabilen bir hastalık oluğundan dolayı hapşurma, öksürme ve temas hallerinde bulaşabilmektedir. Grip belirtileri hastalık bulaşmasından 1 gün sonra başlar ve uzun bir süre devam eder. Ayrıca grip kendini belli eden bir hastalıktır. Ateş, burun ve geniz akıntısı ve halsizlikle ortaya koyar. Hamilelikte grip aşısı istenildiği zaman yapılabilmektedir. Özel bir zamanı bulunmaz. Bu sebeple gebelikte grip nasıl geçer sorusunun cevabını merak eden gebeler grip aşısı yaptırarak hem kendilerini hem bebeklerini koruyabilirler. Bebeklerin doğumundan sonra 6 ay süreli olarak bebekleri gribe karşı koruması açısından grip aşısı oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Dekorasyonu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Gebelerde Grip Aşısı Uygulanabilir Mi? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ