Kadına Dair Herşey

Gebelikte 17. Hafta

Gebelikte 17. Hafta

17 haftalık hamile olan sevgili anne, senin yaşadığın bu harika süreçte bebeğinin inanılmaz değişimleri var. Mesela artık bebeğinizin kalbi dakikada 140-150 kere atmaktadır. Ayrıca bebeğinizin içinde bulunan tüm majör sistemler oluşmak üzereler. Hamilelin 17. Haftasında bebeğinizin saçı uzamaya devam ediyor. Ayrıca miniğiniz artık ağzını açıp kapatabilmekte. Bunların yanında kapalı olan gözlerini de oynatabilen yavrunuzun yağları depolayan dokusu bu haftalarda gelişmeye başlıyor. Ayrıca bebeğiniz artık sizinle birlikte kilo almakta. Lakin vücudunda yeteri kadar yağ henüz yok. Ayrıca bebeğinizin solunum sistemi de gelişmekte. Göğsüne bakıldığında solunum hareketini yaptığı görülebilmektedir.

Hamilelin 17. Haftası

Gebeliğin 17. Haftasında Annedeki Değişimler

Gebeliğin 17. Haftasında Annedeki Değişimler

Sevgili anne adayı 2. Trimester dönemi içinde bulunmaktasın. Bu haftalarda sizin de vücudunuzda birçok değişim gerçekleşmektedir. Gebeliğin 17. Haftasında dengesiz hissediyor olabilirsiniz. Bunun nedeni göbeğiniz büyüdükçe yer çekimi merkezinizin de değişmesidir. Bundan dolayı topuklu yerine düz ayakkabılar giymeyi tercih edebilirsiniz.  Bu haftalardan itibaren yaşayacağınız travmalar bebeğiniz ve sizin için tehlikeli olabilir. Bundan dolay emniyet kemeri kullanımına ekstra dikkat etmeniz gerekir. Gözlerinizdeki kuruluk devam ediyor olabilir. Doktorunuza danışarak bu duruma çözüm bulabilirsiniz. Kilo almanız ise hızla devam diyor. Lakin endişelenmek yerine daha sağlıklı beslenmeye özen gösterebilirsiniz. Cildiniz hamilelik sürecinde değişiklik gösterebilir. Karın ve göğüs bölgesinde yaşanan esnemeler kaşıntılara neden olabilir. Bu kaşıntı sorunu için üretilen kremler kaşıntı sorununuzun giderilmesinde etkili olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte 16. Hafta başlıklı makalemizde Gebeliğin 16. Haftası ve Hamileliğin 16. Haftası hakkında bilgiler verilmektedir.


Gebelikte 17. Hafta Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ