Kadına Dair Herşey

Gelin Makyajı Nasıl Olur?

Gelin Makyajı Nasıl Olur?

Her genç kızın hayali kabarık ve gösterişli bir gelinlik giyinmek ve düğüne gelen her davetlinin hayran olacağı şekilde görünmektir. Gelinliğin modeli, saçların şekli hatta makyajda kullanılan renkler çok ince ayrıntılarına kadar önceden düşünülür. Gelinlik içinde yapılan makyaj normal makyajdan farklı ve gösterişli olmalıdır. Ayrıca kullanılan makyaj malzemeleri dayanıklı olmalı ve tüm gece gelinin güzelliği bozulmamalıdır. Gelin makyajında dikkat edilmesi gereken diğer ayrıntı ise beyaz gelinliğin içinde yüzü daha canlı ve enerjik gösterecek renkler kullanılmalı ve gelini düğünün en dikkat çekici kişisi olacak şekilde ortaya çıkartmalıdır.

gelin-makyaj

Gelin makyajında ışıltı; kalabalık arasından fark edilmesi gereken gelinin, makyajı bol ışıltı içermelidir. Gerek farlarla, gerekse canlı rujlarla yapılan bu illüzyon, geceyi ölümsüz kılacak ve gece boyu çekilen fotoğraflarda gelinin enerjik ve mutlu görünmesini sağlayacaktır.

Gelin makyajı takılar ile dengelenmelidir; düğün sırasında gelin, sade ama gösterişli bir takılar kullanır. Makyaj ise görüntüyü tamamlar. Gelinlik ile çok miktarda takı kullanmayı düşünen gelinlerin ise daha dingin renklerde yapılmış makyaja yönelmesi faydalı olacaktır. Böylece gelin sade ve şık bir görüntü yakalar.

Gelin Makyajında Fondöten

Çoğu insan hayatı boyunca sadece bir defa evlenir. Bu sebeple de bu anın çok özel olmasını ister. Gelin makyajında kullanılan fondöten, yüzü pürüzsüz göstermelidir. Profesyonel makyaj olarak adlandırılan makyajda, ten rengine yakın seçilen fondötenin ardından elmacık kemikleri için kullanılan allık ile yüz konturunu düzelten uygulamalar yapılabilir. Geniş yüzleri daha dar gösteren, ince yüzleri daha yuvarlak gösteren uygulamalar, gelin makyajını yapan profesyonel makyözler tarafından yapılmalıdır.

 

Gelin Makyajında Gözler

gelin-makyaji

Gelin makyajında gözlerde; füme, yeşil tonları farlar kullanılarak yapılan buğulu makyaj, gözlerin çok daha ön planda görünmesini sağlar. Yine kalın ve kuyruklu çekilen eyeliner, göz makyajının sabit kalmasını sağlayacaktır. Kirpiklere ise takma kirpik takılmalı ve bu muhteşem gece unutulmaz kılınmalıdır.

Farklı tarz arayan gelinlerin göz makyajı; her zamankinden farklı görünmek isteyen gelinlerin, metalik renkler ile yapılan fütüristik makyaj kullanması mümkündür. Bu makyaj günümüzde farklı tarz arayan kadınların sık tercih ettiği ve sokak modasına da yavaşça girmeye başlayan değişik bir stil yaratır. Altın rengi veya gümüş rengi farlar ile yapılır ve uzman bir elde oldukça sıra dışı ve havalı görünür.

Gelin Makyajında Dudaklar

Dudaklar, gözler ile uyumlu olarak şekillendirilir. Gözlerinde buğulu makyaj kullanan gelinlerin dudak rengi ten rengine yakın pembeler olmalıdır. Gözlerinde açık renk farlar kullanan gelinlerin ise kırmızı, bordo, siklamen rengi rujları kullanması mümkündür.

Farklı tarz arayan gelinlerin dudak rengi; sıradan gelin olmak istemeyen çılgın gelinlerin ise siyah veya siyaha yakın kahverengi, bordo veya mor rujlar kullanması mümkündür. Biraz cesaret isteyen bu tarz, modayı takip eden gelinlerin tercihi olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Saçlarınızın Hızlı Şekilde Uzaması İçin Bunları Deneyin başlıklı makalemizde sac bakımı ve saç uzatma hakkında bilgiler verilmektedir.


Gelin Makyajı Nasıl Olur? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ