Kadına Dair Herşey

Genç Kalmanın Sırları Nedir Diye Merak Ediyorsan Çözümü Çok Basit

Genç Kalmanın Sırları Nedir Diye Merak Ediyorsan Çözümü Çok Basit

 

İddialı bir yazı falan değil bu.Okuduğunuzda siz de belki beden olarak değil ama ruhen her daim genç kalmanın nasıl olacağına hak vereceksiniz.Hayat koşturmacamızda es geçtiğimiz ve hepimizin yaptığı o hataları yapmayarak,her anınızdan zevk almayı bilerek hep genç kalmak gayet de mümkün.Nasıl mı?Buyrun devam edelim..

 

Anne ya da babanızın sizi çok istediğiniz bir şeyden alı koymasını ve ona direncinizi hatırlayın

Cocukken-oynanan-oyunlar

Tamam sonuçta onların dediği olurdu ancak , daha o yaşta bu kadar kök söktürürken bugün bu yaşta pes edişlerini hatırla.

 

Güne neşeli başlayın

Güne-başlamak

“Bütün gün stres,yoğunluk,hayat koşturmacası,nasıl her gün güne neşeli başlıyım” diyebilirsin.Ama madem bu yazıyı okuyorsun ve genç kalmak istiyorsun en azından bir çaban olacak.Öyle herşeyi derinlemesine düşünüp kafayı çok yormayacaksın.

 

Sorular,sorular

Sorular-sorular

Öğrenmeye açık ol,yenilikleri takip et ve soru sor.Ne kadar soru sorup cevabını da ararsan beyninin bir nevi ömrünü uzatırsın.

 

İstemediğin bir şeyi yapma

istemediğin-birşeyi-yapma

Bu seni mutsuz yapacaksa diren.Direnebildiğin kadar diren.Aslolan sensin ve senin hayatın.Mecburiyetlerin varsa da alternatif ara,senden bir tane daha yok bu hayatta,unutma..

 

Hayatın tadını çıkar

hayattan-zevk-almak

Belki de hepimiz bunu yapıyoruz.O anı yaşayamıyoruz.Mutsuzluklarımız daha ağır basıyor ve çevremizdeki güzellikleri göremiyor ve şikayet ediyoruz.

 

Seni mutsuz eden bir şey varsa oradan ayrıl

Mutsuzlugu-onlemek

Başkaları mutlu olacak diye senin mutsuz olmanın mantığı ne?

 

Molaya ihtiyacın varsa,molanı ver

Dinlenme-ihtiyaci

Hayat yeteri kadar yorucu.Arada dinlenmeye ihtiyacın var ve bu molayı vermezsen,daha çok ihtiyacın olan zamanda da o koşturmaya dahil olamazsın.Bu bünye seni dur durak bilmeden taşıyamaz

 

Kendi yolunu çiz

Kendi-yolundan-gitmek

Sana dayatılanlar,ezberler hepsini bir tarafa bırak.Başkalarının kurallarını takip etmek zorunda değilsin.Kendin ol,kendi yolunu çiz arkadaşım

 

Hayaller kur

Hayal-kurmak

Kime ne zararı var ki.Olur ya da olmaz ama seni diri ve hayatta tutar.

 

Bunları yaparsın ya da yapamazsın.Ancak örnekleri gördüysen bunların hepsini küçükken yapardın.Çocukluk zamanlarına geri dön.Belki o zamanlar hep büyümenin hayalini kurdun ancak şimdi de o zamanlara dönmek istiyorsun.Çünkü biliyorsun ki,en çok mutlu olduğun zamanlar o zamanlardı.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kulak Temizleme Çubuğu Zararlı Mıdır? başlıklı makalemizde kulak çubuğunun zararları hakkında bilgiler verilmektedir.


Genç Kalmanın Sırları Nedir Diye Merak Ediyorsan Çözümü Çok Basit Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ