Kadına Dair Herşey

Gıda Boyasıyla Ruj Yapmak

Gıda Boyasıyla Ruj Yapmak

 

Ruj, kadınların en sevdiği ve vazgeçemediği kozmetik ürünler arasında yer almaktadır. Uzun yıllardır kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan rujların günümüzde tüm renk seçenekleri bulunmaktadır. Mat rujlar, yarı mat rujlar ve parlak rujlar gibi, kategorileri vardır. Ruj, yüze farklı bir hava katmakla birlikte, dudakları daha dolgun ve güzel gösterir. Zaman ilerledikçe, ortaya evde ruj yapımı ile ilgili fikirler çıkmıştır. Evde gıda boyasıyla ruj nasıl yapılır?

Doğal Ruj

Günümüzde kadınlar, başta kozmetik ve gıda olmak üzere, hemen hemen her konuda, doğal ürünlere yönelmiştir. Ruj da, farklı kimyasallar kullanılarak elde edilen bir kozmetik ürünüdür. Kadınlar, bunun yerine evde bulunan malzemelerle kendi rujlarını yapmak istemektedir. Gıda boyasıyla ruj yapımı ile ilgili ortaya atılan fikir, kadınlara bu konuda çok yardımcı olmuştur. Evde gıda boyasıyla ruj nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bunun çok kolay ve kısa bir işlem olduğunu bilmelisiniz.

Ruj Yapımı

ruj-yapimiSadece birkaç basit aşamada, evinizde ruj yapabilirsiniz. Evde gıda boyasıyla ruj yapmak için, vazelin, gıda boyası, gliserin, vanilya ve mikro dalga fırın, çakmak ya da içi su dolu olan kahve makinesine ihtiyacınız vardır. Vazelinden, bir çay kaşığı kadar alarak, mikrodalgada eritmeniz gerekiyor. Kaşığı mikrodalgaya koyarken, ısıya dayanıklı bir kap kullanmaya dikkat etmelisiniz. Evde mikro dalga fırın yoksa vazelinin altına çakmak da tutabilirsiniz. Ayrıca, kahve makinesinin buharı ile de kısa sürede eriyebilir. Vazelin eridiği vakit, üzerine, hangi renk gıda boyası kullanacaksanız, ondan bir çay kaşığı kadar ilave etmeniz gerekiyor. Bu noktada kırmızı ve pembe gıda boyaları ile güzel sonuçlar alabileceğinizi bilmelisiniz. Gıda boyasından sonra, bir çay kaşığı vanilya ilave etmelisiniz. Eğer isterseniz, bir tatlı kaşığı kadar da gliserin ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırıp, küçük bir kavanoza koymalısınız. Ardından, kavanozu buzdolabında soğumaya ve katılaşmaya bırakmanız gerekiyor. Böylelikle, rujunuz hazır olacaktır. Bunu istediğiniz zamanlarda kullanabilirsiniz. Evde gıda boyasıyla ruj yapmak bu kadar basittir. Böylelikle, doğal, zararsız ve son derece masrafsız bir ruj elde etmiş olacaksınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ayak Peelingi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ayak peelingi hakkında bilgiler verilmektedir.


Gıda Boyasıyla Ruj Yapmak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ