Kadına Dair Herşey

Evde Giyinme Odasını Kim İstemez Ki

Evde Giyinme Odasını Kim İstemez Ki

Yeni yapılan binalarda giyinme odaları dikkat çekmektedir. Her bayanın evinde istediği giyinme odaları, dekorasyon dünyasında Türkiye için önemli bir yeniliktir. Doğru dekore edildiğinde giyinme odaları evin en kullanışlı alanları haline gelmektedir. Eğer eski bir evde oturuyor ve mimarisinde giyinme odası bulunmuyorsa, evinizin boş bir alanını bu iş için ayırabilirsiniz.

Giyinme Odası İçin Mekan Seçimi

Evinizde bir kiler bulunuyorsa bu alanı giyinme odası olarak değerlendirebilirsiniz. Kiler dışında yatak odanızdan çıkan küçük bir balkon cam balkon olarak kapatıldığında giyinme odası olarak kullanılmaya elverişli bir hale gelecektir.

Bu alanların hiçbirine sahip değilseniz fakat büyük bir yatak odasına sahipseniz, yatak odanızın bir kısmını paravan yardımı ile ayırıp giyinme odası alanı yaratabilirsiniz.

Giyinme Odası Dekorasyonu

Giyinme odasında alanının iyi kullanılması en önemli konulardan biridir. Giyinme odaları yatak odalarından bağımsız düşünülememektedir. Yatak odasının paravan ile ayrılması veya balkonunun kapatılması giyinme odası için en uygun seçenek olacaktır. Bu alana yeteri kadar raf ve dolap yaptırmak düzenli bir görünüm için elverişli hale getirecektir.

Alanı Büyük Gösterme Hileleri

Özellikle giyinme odası için küçük bir alanınız varsa mutlaka açık renkleri tercih etmeniz gerekir. Aynalar ile küçük alanları büyük gösterme hilesi kullanabilirsiniz.

Özellikle giyinme odanız için bir duvarı ayna kaplatmak veya büyük boy aynaları kullanmak iyi bir fikir olacaktır. Giyinme odalarında açık raf sistemleri tercih edilmektedir. Eğer kıyafet ve ayakkabılarınızın tozlanmasını istemiyorsanız kapaklı raf sistemlerini tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mutfaklarınızın Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gerekenler başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri ve mutfak dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.


Evde Giyinme Odasını Kim İstemez Ki Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ