Kadına Dair Herşey

Göbek Eritme Programı İle Karın Yağlarından Kurtulmak

Göbek Eritme Programı İle Karın Yağlarından Kurtulmak

Göbek sorunu genç, yaşlı, doğum yapmış, kadın, erkek herkesin en büyük problemi. Peki, bu sorunlarla başa çıkabilmenin en uygun yolu nedir? Göbek problemleri kalıcı mıdır? Aslında değildir. Sadece biraz çaba veya biraz para lazım. Sonra her şey kendiliğinden çözüme kavuşuyor.

Göbek eritme programı

Göbek Eritme Programı

Eğer spor ve diyet yapmaya vaktiniz yoksa estetik uzmanlarının uyguladığı harika göbek eritme programları var. Bunların başında ise daha çok gerdirme ve liposuction geliyor. Liposuction ile yağlarınızı aldırabilirsiniz. Veya deri gerdirme yöntemi ile göbeğinizi düzleştirebilirsiniz.

Egzersiz ve Diyet

Göbek eritmek için egzersiz ve diyet en çok kullanılan yöntemler arasındadır. Bunun sebebi hem ekonomik olması hem de uzun vadede alınan sonuçların uzun süre kalıcı olmalarıdır. Yalnız tek şart egzersizlerin hayat boyu kalıcı olmasıdır. Göbek eritme egzersizlerinin başında mekik çekmek geliyor. Ayaklarınızı koltuğun altına sıkıştırmak veya üzerine bir ağırlık koymak sureti ile kalkabildiğiniz kadar kalkmak egzersizine mekik denir. Mekik yöntemi ile sadece ön karın kasları çalışır. Karın kasları gerildikçe midenin yeri daralır ve daha çabuk doyma hissi uyanır. Bununla birlikte yapılan diyetlerin önemi büyüktür.

Kadınlar İçin Göbek Eritme Hareketleri

Plank Hareketi

gobek-eriten-plank-hareketi

Yan Plank Hareketiyan-plank-hareketi

Ters Plank Hareketiters-plank-hareketi

Göbek eriten Sit-Ups hareketisitups-gobek-hareketi

Pilates ile Göbek Eritme

Pilates ile göbek eritme kesinlikle bir uzman ile birlikte olmalıdır. Pilateste yapılan her hareketin farklı bir sonucu vardır. Bilinçsiz yapılanların ise sonuçları kötü yönde olabilmektedir. Bu yüzden bir pilates kursuna veya pilates hocasına başvurmak en doğrusudur. Pilates yaparken diyet yapmak çok önemlidir. Özellikle göbeği şişiren karbonhidratlardan ve ödem yapan baharatlardan uzak durmak gerekebilir. Hatta bunun için bir doktor ile görüşebilirsiniz.

Fitness Yöntemi İle Göbek Eritme

Fitness sporu uzun yıllar hayatımızda olan ve hala etkisini yitirmemiş olan bir spor dalıdır. Bu yüzden şimdi kadınların da en çok tercih ettikleri spor dalları arasında birinci sıradadır. Fitness ile göbek eritmek seçilebilecek en güzel yöntemlerden birisidir. Çünkü fitness ağır bir spordur ve etkisini çok çabuk gösterebilir. Fitness yaparken bol su içmek çok önemli bir ayrıntıdır. Bu her spor dalı için geçerlidir. Ama fitnessda olay biraz daha ciddiyete biniyor.

Koşu İle Göbek Eritme Mümkün mü?

Koşu ile göbek eritmek her gün yapılırsa ve tempolu olursa, evet mümkün. Her gün düzenli olarak yapılan tempolu koşunun ardından bir kaç basit hareket ile sonuçları on beş gün gibi kısa bir sürede görmek mümkün. Ayrıca sadece koşu ve diyet yapmak yeterli olabilir. Ama sıkılaşmak da istiyorsanız mutlaka pilates yapmalısınız. Böylece zayıflarken sıkılaşmayı da ihmal etmemiş olursunuz.

Sadece Diyet İle Göbek Eritmek Mümkün mü?

Sadece diyet ile göbek eritmek elbette ki mümkün değil. Çünkü diyet yaparken verdiğiniz kiloları daha hızlı bir şekilde alma ihtimaliniz yüksek. Bu nedenle diyet yağarken mutlaka spor da yapın.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Göbek Eritme Programı İle Karın Yağlarından Kurtulmak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ