Kadına Dair Herşey

Göbek Eritme Sporları İle Sonuca Kolay Ulaşın

Göbek Eritme Sporları İle Sonuca Kolay Ulaşın

Son zamanlarda giydiğinin kendisine yakışmadığını düşünüp göbeklerinden şikâyetçi olan onlarca insan var. Bunların bazıları doğumdan kaynaklı, bazıları hareketsizlikten bazıları ise alkolden. Ama hepsinin ortak sorunu göbek. Peki, göbekten kurtulmanın yolları nedir? En masrafsız ve ekonomik yöntem tabi ki spordur. Aşağıda sizler ile göbek eritmeyi sağlayacak bir kaç spor hareketini paylaştık.

Göbek Eritme Sporları

Pilates Göbek Eritme Hareketleri

Pilates ile göbek eritme son zamanlarda kadınların en çok tercih ettiği yöntemlerdir. Bu sebeple pilateste göbek eritmenin birden fazla hareketi vardır. Örneğin sırt üstü yatın ve ayaklarınızız üzerine kalkın. Sonra poponuzu bir aşağı, bir yukarı on kere kaldırıp indirin.

Sırt üstü yatmaya devam ederken bacaklarınızı bükmeden yukarı kaldırın ve aynı anda belinizi de kaldırarak sadece poponuzun üzerinde durun. Kollarınızı düzenli bir şekilde aşağı yukarı indirip kaldırın. Ama bu hareketleri yaparken nefes egzersizlerine dikkat edin. Pilateste nefes önemlidir. Göbek eritmede pilates en uygun spor dalıdır.

Göbek Eritmede Hafif Egzersizler İşe Yarar mı?

Göbek eritmede basit egzersizler elbette ki işe yarar. Öncelikle basit egzersizleri bile yaparken enerjiye ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Bir bardak taze sıkılmış portakal suyu işinizi görür. Sonra küçük yürüyüşler, oturup kalkmalar, merdiven çıkmalar sizin için basit egzersizlerdir.

Bunları düzenli yaparsanız göbek sorununuz kalmaz. Ayrıca altı veya yeddi litrelik bir kovaya çok az su doldurarak sandalyeye oturun. Kovanın tutma yerine ayaklarını geçirin ve ayaklarınızı indirip kaldırın. Böylelikle de göbeğiniz erir.

Göbek Eritmede Fitness

Göbek eritmede fitness son derece etkili bir spordur. Çünkü fitness ağır bir spor dalıdır. Yapılan her harekette göbek zorlanır ve çalışır. Böylelikle çok kısa sürede göbek erir ve kaslanır. Fakat bu kaslar kadınlarda erkeksi bir görüntüye sebep olduğu için daha basit ve hafif sporlar yapılması tavsiye edilir.

Fitness daha çok erkekler için uygun bir spor dalıdır. Kadınlarda ağır hasarlara yol açma ihtimali vardır. Bu yüzden kadınlar bu tür sporlara başlamadan önce mutlaka bir spor hocası ile konuşmalıdır.

Göbek Eritmede Belediye Spor Aletleri İşe Yarar mı?

Göbek eritmede belediye spor aletleri elbette ki işe yarar. Fakat bu aletleri kullanmadan önce yürüyüş yapmak gerekiyor. Böylelikle vücut ısınıyor ve gerekli spor yapma durumuna geliyor. Isınan vücut parklardaki spor aletleri ile her türlü zayıflama ve sıkılaşma durumuna müsait oluyor.

Bu aletlerin her türlüsü mevcut. Vücudun her yerini çalıştırmak için aletler var. Kadın erkek herkes bu aletleri rahatlıkla ve ücretsiz olarak kullanabilir. Özellikle göbek için mekik aletleri, kondisyon aletleri mevut. Bu aletlerle göbek eritmek çok daha kolay olacaktır. göbek eritmek için evde yapılan çalışmalar arasına hulahoplarda eklenebilir. Bunların mıknatıslı, yani manyetik alanlı olanları mevcut. Bu aletleri çevirerek çok kısa sürede incelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Göbek Eritme Sporları İle Sonuca Kolay Ulaşın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ