Kadına Dair Herşey

Gotik Makyaj Önerileri

Gotik Makyaj Önerileri

Bayanların, ciltlerini pürüzsüzleştirmek ve daha güzel gözükmek için kullandığı makyaj yöntemleri, gün geçtikçe çeşitlenmekte ve değişmektedir. Ancak bir makyaj var ki, tarzını olabildiğince ortaya koymak isteyen bayanların vazgeçemediği, yıllardır uygulanıyor. Gotik makyaj, bir bayanın uygulayabileceği en iddialı makyaj yöntemlerinin başında gelir. Keskin çizgiler ve koyu renkler ile uygulanan gotik makyajı uygulamadan önce, yazımızdaki önerilere bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Gotik Makyaj Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Güçlü ve keskin bir tarza sahip bayanların tercih etmesi gereken gotik makyaj, kesinlikle kaliteli ürünler seçilerek uygulanmalıdır. Aksi takdirde makyaj bir süre sonra akacak ve çirkin bir görüntü yaratacaktır.
  • Gotik makyaj yaparken seçeceğiniz ürünlerin kalitesi kadar renkleri de önemlidir. Bu sebeple seçeceğiniz renklerin koyu tonlarda olmasına dikkat edin.
  • Gotik makyajın en belirgin özelliği, yüzün beyazlığıdır. Bu makyajı uygularken fondöten ve allık seçiminde oldukça açık, beyaz renklere yakın renkleri tercih etmelisiniz ki yüzünüze uyguladığınız makyaj daha da belirginleşsin.
  • Göz makyajınızı yaparken ise siyah ve koyu tonların dışına çıkmamalısınız. Gözünüzün etrafına, seçtiğiniz koyu tonlu kalem veya eyelinerlar ile çizeceğiniz çerçeveler ile oldukça etkili bakışlar yakalayabilirsiniz.
  • Dudaklarınız için ise mor, siyah gibi koyu ve farklı tonlar seçebilirsiniz. Ayrıca kıpkırmızı bir ruj ile de oldukça çekici ve güçlü bir görüntü yaratabilirsiniz.gotik-makyaj

Gotik Makyajda Bunları Yapmayın

  • Gotik makyaj, çok ağır ve değişik bir makyaj tarzı olduğundan her gün bu makyajı uygulamayın. Aksi takdirde cildiniz çok erken yaşlanma belirtileri gösterebilir.
  • Makyaj yapmanın yolları ve ufak tüyolarını bilmiyorsanız, bu makyajı uygulamadan önce internetten veya bir makyaj uzmanından yardım almalısınız.
  • Gotik makyaj yapmadan önce ürünleri açık tonlarda tercih etmeyin.gotik-makyaj-onerileri

Doğal görünümlü makyaj yapabilmek, hele ki konu gotik makyaj olunca oldukça zor bir durum haline gelebilmektedir. Bu makyajı ilk defa uygulayanlar için bir makyaj uzmanından tavsiye almasını veya daha önceden bu makyajı uygulamalarını öneririz. Gotik makyaj, oldukça dikkat çekici ve güçlü bir makyaj olduğundan yüzünüzde doğru ürünleri bulmanız zaman alabilir.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Gotik Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ