Kadına Dair Herşey

Göz Altı Morluklarından, Doğal Yollarla Kurtulma Yolları

Göz Altı Morluklarından, Doğal Yollarla Kurtulma Yolları

Kadınlar için yüz güzelliğinin önemi, hiç kuşkusuz yüz yıllardan beri süre gelen bir olgudur. Kozmetiğin henüz gelişmediği o dönemde kullanılan doğal yöntemler sayesinde, yıllar boyu güzel kalmayı başarmışlardır. Yüzde dikkat çeken en önemli yer, hiç kuşkusuz gözlerdir. Fakat bazen yorgunluktan, stresten, uykusuzluktan, bazen ise genetik faktörlerden dolayı gözaltında morluklar oluşabilmekte ve aşırı yorgun bir ifadeye neden olmaktadır. Göz altı morluklarına evde çözüm bulmak ve doğal yöntemlerden faydalanmak gayet mümkündür.

İşte, Göz Altı Morluklarından Doğal Yollarla Kurtulma Yolları;

Beslenme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin!

Vücutta biriken toksinler, zamanla gözaltı morluklarına da neden olmaktadır. Bundan dolayı, sigara ve alkol tüketiyorsanız, hem sağlığınız hem de güzelliğiniz için bundan vazgeçmelisiniz. Bunun yerine taze sıkılmış meyve suları ve sağlıklı yiyecekler tüketebilirsiniz. Sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmenin, göz altı morluklarına çare olduğunu görecek ve bundan dolayı memnun olacaksınız.

Göz Altına Makyaj Uygularken Aşırıya Kaçmayın!

Cildinizin yeterince hava almasını sağlamanın nedeni, gözaltının nefes almasını sağlamaktır. Bu sebeple, göz altınıza aşırı makyaj uygulamaktan vazgeçmeli ve ince bir tabaka krem sürerek bunu sağlayabilirsiniz.

Sallama Çay Poşetleri, Doğal Bir Toniktir!

Kullandığınız sallama çaylarınızı, gözaltında 15 dakika kadar bekletirseniz, şişliklerin azaldığını ve morlukların hafiflediğini göreceksiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Maske Uygulayın!

Küçük bir patatesi rendeleyin ve bir tülbentten geçirerek suyunu çıkarın. 2 Çay kaşığı rendelenmiş patates suyunu, 2 çay kaşığı zeytinyağı ve 2 çay kaşığı buğday yağı ile karıştırın. Bu karışımı, göz altlarınıza parmak uçlarınızla sürerek masaj yapın ve yaklaşık 10 dakika bekleyin. Daha sonra, ılık su ile ıslattığınız pamukla, narin bir şekilde fazla bastırmadan silin.

Günde 1 kere uygulayacağınız bu maskeyi, yaklaşık 10 gün süre ile yapın. Düzenli olarak yapılan bu maske sayesinde, gözaltı morluklarından kurtulmanız gayet mümkün.

 Göz Altı Morluklarına, Maydanoz ve Taze Nane Mucizesi

Taze maydanoz ve taze nanelerin ezilip, bir miktar sütle karıştırarak elde edeceğiniz göz altı morlukları için krem, oldukça etkili doğal bir yöntemdir. Bu krem sayesinde, gözaltlarınıza vitamin desteği de sağlayıp, gözlerinizin dinlenmesine olanak tanımış da olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarda Gece İşemelerinin Nedeni Nelerdir? başlıklı makalemizde çocuklarda gece altına işeme, gece altına işeme neden olur ve gece altına kaçırma bitkisel çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Göz Altı Morluklarından, Doğal Yollarla Kurtulma Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ