Kadına Dair Herşey

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz Kapağı Estetiği

Estetik uygulamaları teknoloji ve tıbbın gelişmesi ile birlikte hayatımıza girmeyi başarmıştır. Estetik yaptırma ihtiyaçları türlü sebeplerden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen insan vücudunda veya yüzünde doğuştan gelen özelliklerden kaynaklanabilirken bazen de yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılmaktadır. Netice de belli değişikliler ve yenilikler amacı ile yapılmaktadır. Ama tıbbi gereklilik gerektiren estetik ameliyatlarını da unutmamak gerekir. Son yıllarda en çok yapılan estetik uygulamalarından bir tanesi göz kapağı estetiğidir. Göz kapağı estetikleri tıbbi zorunluluk olmak ile birlikte yaşlanmaya bağlı olarak da yapılmaktadır. Göz kapağı estetikleri ile kişi daha genç görünebilecektir.

Göz Kapağı Estetikleri Neden Yapılır

goz-kapagi-ameliyatiGöz kapaklarında yaşa bağlı olarak bir düşme gözlemlenmektedir. Yaşa bağlı olarak göz kapağında düşme veya sarkma meydana gelebilir. Bazı durumlarda göz kapağının kaybolması ve gözaltı torbalarının oluşması şeklinde sorunlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle göz kapağının şişmesi ve gözaltı torbalarının sarkması en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Tabi ki göz kapağı sorunları sadece yaşa bağlı nedenlerle ortaya çıkmaz. Bazen doğuştan gelen sorunlarda olabilir. Göz kapağının doğuştan düşük olması nedeni ile göz kapağı estetiği olabilmek mümkündür. Genellikle genetik nedenlerle ortaya çıkan bir durumdur. Gözaltı torbaları da her zaman yaşa bağlı olarak ortaya çıkmaz. Bazı kalıtımsal nedenlerle de gözaltı torbaları doğuştan da olabilir. Doğuştan gelen göz kapağı sorunları estetik ameliyat ile düzeltilebilecek sorunlardır.

Göz Kapağı Estetikleri Nasıl Yapılır

Göz kapağı sorunları ciddi görüntü bozukluklarına neden olduğu için zaman geçmeden ve daha fazla artmadan estetiği yapılmalıdır. Göz kapağı estetikleri yapılırken anestezi uygulanmaktadır. Çünkü kesik yapılması muhtemel olan ameliyatlardır. Ameliyatların süresi yapılacak işlemlerin sayısına göre değişebilecektir. Bazı hastaların sadece üst kapak veya alt kapak sorunları olurken bazı hastaların her iki göz kapağı da sorunlu olabilir. Üst göz kapaklarının doğal çizgileri üzerinde, alt göz kapağının da kirpikleri hizasında kesikler yapılmaktadır. Göz kapağı altında biriken yağlar, kas ve deri dokusu alınır. Fazlalıkların alınması işleminde sonra esnekliği olmayan ciltler için germe operasyonu yapılır. Germe operasyonu daha çok yaşlı ciltler için gerekli olan bir durumdur. Gözaltında yer alan yağ dokusu olabildiğince korunmaya çalışılır. Eğer fazlalığa neden olan yağ dokusu değil ise bu dokudan uzak durulmalıdır. Çünkü yaş ilerlemesi ile meydana gelecek göz kapağı büzüşmeleri iyi çalışan bir yağ dokusu ile engellenecektir. En son meydana getirilen kesikler dikilerek işlem sona erecektir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrasında

goz-kapagiGöz kapağı estetiği sırasında yapılacak uygulamalar kadar sonrasında yapılacak işlemler de son derece önemlidir. Göz kapaklarına pansuman yapılarak tamamlanmış olan ameliyat sonrasında bu pansumanlar sıkça yenilenmelidir. Ameliyat sonrasında göz çevresinde ve göz kapaklarında şişme ve morarma olması oldukça normaldir. Bu durumu olabildiğince azaltmak için göze soğuk kompres yapılmalıdır. Bu işlem sıklıkla yapılırsa şişme ve morarma daha az olacaktır. Estetik sonrasında göz kurumaları meydana gelebilir. Aynı zamanda da göz ağrılarının olması da olası durumlar arasındadır. Bu nedenle doktorunuzun vereceği ilaçları ve damlaları düzenli olarak kullanmak gerekir. Uyuma esnasında veya yatarken kafanın bir süre yukarıda tutulması gerekir. Göz bir süre daha hassas yapıda olabilir. Yani gözün bu süre içinde soğuktan, yoğun ışıktan ve tozdan uzak tutulması gerekir. Ameliyat sonrasında meydana gelen bu tür komplikasyonlar bir aya yakın bir süre içinde ortadan kalkacaktır. Dikişler genelde alınmayan estetik dikişler olduğu için kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatı Riskleri

Mutlaka her ameliyatın belli başlı riskleri vardır. Bu riskleri ortadan kaldırmak için hasta ve doktor elinden geleni yapmalıdır. Ancak yine de ameliyat risklerini bilmek gerekir. Belli başlı göz kapağı ameliyatı riskleri şunlardır;

  • Ameliyatın sonunda küçük olsa da belli miktarda iz kalmaktadır. Bu izler yok olması mümkün olmayan izlerdir.
  • Estetik ameliyat sonrasında deride renk değişmeleri olabilir. Bu renk değişmeleri bazı hastalarda düzelmez.
  • Göz ağrıları bu ameliyat sonrasında kronik bir hal alabilir.
  • Gözaltı kapakları fazlaca gerildiği için yeni bir ameliyat gerekli olabilir.
  • Göz kesikler nedeniyle enfeksiyon kapabilir. Enfeksiyon oldukça tehlikeli olduğu için gerekli önlemler alınmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Saçı Gür Ve Dolgun Gösterme Yöntemi başlıklı makalemizde gür saçlar ve saçı gür göstermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ