Kadına Dair Herşey

Göz Şeklinize Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Göz Şeklinize Göre Makyaj Nasıl Yapılır

Gözler bayanın yüzünün güzel görünmesi için çok büyük anlam ifade etmektedir. Bayanlar göz makyajı ile yüzünün şeklini nasıl değiştirebilirler. Gözler çok önemli bir detaydır. Sizler göz şeklinizi nasıl anlarsınız, aşağıdaki püf noktalarımızı okumalısınız

Gözünüze makyaj uygularken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır bunlar nelerdir kısaca bahsedelim;

Göz şeklinize göre sizlere eyeliner çekme yöntemlerini tek tek anlatalım.

Eğer gözleriniz badem göz ise; badem göze makyaj, badem göz eyeliner çekmede, en ideal olan göz şeklidir. Bu sebeple kirpiklerin hemen zerinden incecik eyeliner çekilmesi yeterli olacaktır. Eyeliner çektikten sonra kuyruk olarak uzatmanıza bu göz şeklinde hiç gerek bile yoktur. Gözleriniz iri ve çok güzel görünecektir.

cekik-goze-makyaj

Çekik gözlerde eyeliner çekme yöntemi; çekik gözlerde de eyelinerle kuyruk çizmenize gerek yoktur. Çünkü gözleriniz çekik olduğu için daha da uzatarak daha uzun görünmesi hoş olmayacaktır.   Yine üst göz kapağınızı eyeliner ile boyayacaksınız. Ama nasıl boyayacaksınız. Üst göz kapağınızın kirpiklerinin üst bölgesini tamamen çizip, alt kirpiğinizinde dip kısımlarına eyeliner çekmelisiniz. Alt kirpik kısmını çizip kuyruk yapmamalısınız. Sebebi gözünüz zaten çekik olduğu için daha da uzatmanız hoş görünmeyecektir.

Düşük gözlerde eyeliner çekme yöntemi; düşük gözleriniz var ise eyeliner çekmedeki amaç, gözlerinizi yukarıya kaldırabilmektir. Eyeliner ile gözünüzü orta kısmına kadar çizdirip, kuyrukla uzatmalısınız. Kirpiğinizin alt kısmına ise çizgi çizmeden eyeliner uygulamanız gereklidir. Eğer alt kısmı da boyarsanız gözleriniz yine küçük görünecektir. Bu sebeple alt kısmını kesinlikle çizmemelisiniz.

Uzak gözlerde eyeliner çekme yöntemi; bu gözlerde kişinin yüzünde gözler birbirinden uzakta ise, bunun için eyeliner ile gözlerinizi birbirine yaklaştırma şeklinde çizim yapmanız gerekmektedir. Bu nasıl olacak eyelineri çizerken, orta kısımlarını eğer koyultur iseniz gözleriniz birbirine daha yakın görünecektir. Bu bir makyaj hilesidir. Profesyonel makyözler, bunu çok iyi bilirler. Bu koyulaştırma işlemini eyeliner çizerken, orta kısma gelince koyulaştırmaya başlayıp uç kısmına kadar koyu çizmelisiniz ve kuyruk çizmemelisiniz. Alt kısmını ise boyamamalısınız.

Yakın gözlerde eyeliner çekme yöntemi;  eğer yüzünüzde birbirine çok yakın gözleriniz varsa, göz pınarlarının bölümüne hiç dokunmadan eyeliner ile çizmelisiniz. Göz kenarlarına doğru çizerken kalınlaştırıp hafif kuyruk çizin ama kuyruğu çok fazla uzatmayınız. Kenar alt kısmına da eyelineri çizerek boyadığınızda gözlerinizi birbirinden uzaklaştırmış gibi görüntü sağlayacaksınız. Buda çok önemli bir makyaj hilesidir.

Portrait of female eyes

Yuvarlak gözlere eyeliner çizilmesi; yuvarlak gözlerde eyelineri çizerken kuyruk çizilmeldir. Ve alt göz pınarlarından başlayarak yarısı da çizilerek eyelinerinizi tamamlamalısınız. Bu şekilde gözlerinizin hafif çekik ve çok romantik görünmesini sağlayacaksınız.

 

Bir önceki yazımız olan Siyah Saçı Açmak İçin En Kolay Yöntem başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Göz Şeklinize Göre Makyaj Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ