Kadına Dair Herşey

Gözünüzdeki Şişkinliklere Çare Olacak 9 Öneri

Gözünüzdeki Şişkinliklere Çare Olacak 9 Öneri

Hepimizin başına gelmiştir.Sabah uyandığımızda aynada karşılaştığımız o şişmiş gözler.Makyajla bile çare bulamayacağınız derecede olması da başa gelebilir.Peki buna nasıl çare bulacağız?Göz şişkinliği için ne yapmalı?Aslında bilinmelidir ki gözlerde şişkinliğinin başlıca aktörü yorgunluktur.Bunu bilmekte yarar var ancak madem böyle bir sorunumuz var buyrun size çareleri

Patates gezdirme

Patatesin buzdolabında olması gerekiyor.Buzdolabından patatesi aldıktan sonra iki parçaya bölün.15 dakika kadar süreyle bu yarım patatesi gözlerinizin üzerinde masaj yapıyormuş gibi gezdirin.Şişkinliği alacaktır.

patates

 

Süt ve göz şişkinliğine çözüm

Yine buzdolabında beklemiş olan sütü bir pamuğun üzerine damlatın.Pamuk yerine makyaj pedi de kullanabilirsiniz.Pamuğu ya da pedi gözlerinizin üzerinde ortalama 20 ile 30 dakika arası bekletin.

 

E Vitamini göz şişliklerine iyi gelir

Kabusunuz olan göz şişlikleri için soğuk suya E Vitamini damlatmak suretiyle de kurtulabilmeniz mümkün.Süt örneğinde yaptığınız gibi gözlerinize uygulayın.20 dakika kadar gözlerinizin üzerinde bekletin.

 

Bilindik yöntem olan salatalık

salatalik-maskesi

 

İnce dilimler şeklinde kestiğiniz salatalıkları gözlerinizin üzerinde 30 dakika beklettiğinizde,harika bir sonuç alacaksınız.

 

Çay poşeti uygulaması

Bu poşetlerde göz şişkinliklerine iyi gelir.Ancak poşetin soğuk olması gerekiyor.Gözlerinizin üzerine yerleştirip 20 ile 30 dakika arası uygulayın.Çay çeşitleri içerisinde özellikle yeşil çay şişlikler içim çok daha etkilidir.

 

Soğuk kaşığı gözlerinizde tutun

Soğuk kompress yapmak için çay kaşığını göz şişiklerinizin üzerinde bekletin.

 

Yumurtanın akı

yumurta-beyazı

Yumurtanın beyazını bir kasede iyice çırpın.Ardından bir fırça ile göz çevrelerinize uygulayın.Uygulamanın ardından gözlerinizin gerildiğini hissedebilirsiniz.Yaklaşık 20 dakika sonra bu bölgeyi soğuk su ile durulama işlemine geçin.

 

Ve bol bol su

Suyun her derde deva olduğu bilinen bir gerçektir.Keza su,vücuttaki toksini atmakta en önemli besin kaynağıdır.Bu noktada bol su tüketmeniz,göz çevrenizdeki şişkinlikler için oldukça önemlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Geç Kaldığınızda Çok Hızlı Bir Şekilde Yapabileceğiniz 10 Saç Modeli başlıklı makalemizde hızlı saç modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözünüzdeki Şişkinliklere Çare Olacak 9 Öneri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ