Kadına Dair Herşey

Göz Torbaları Kaderiniz Olmasın

Göz Torbaları Kaderiniz Olmasın

Yorgun gösteren göz torbaları ne yapmalıyız?

Göz torbaları olan kişiler tonlarca makyaj da yapsalar çok yorgun ve bitkin bir görüntüye sahip olurlar. Bu nedenle de aynaya baktıklarında sürekli onlara kendilerini kötü hissettiren ve yorgun hissettiren göz torbalarıyla genellikle barışamazlar. Peki, göz torbalarından nasıl kurtuluruz. Neler yapmalıyız.

Evde göz torbalarının önüne geçebilecek bakımlar yapın.

  • Hazır bir şekilde uygulayabileceğiniz göz torbaları bakım ürünlerini evde bulundurabilirsiniz. Böylelikle dönem dönem çıkan göz torbalarına müdahale edebilirsiniz.
  • Çay demlerini bir tülbendin içine koyarak soğuk bir şekilde gözlerinize koyabilir ve soğuk çay maskesi ile göz torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.
  • Göz maskelerine sebep olan şeylerden en önemli etken düzensiz uykudur. Düzensiz ve çok az veya çok fazla uyuyan kişilerin daha çok göz torbaları oluşur.

Ameliyat olmanız gerekebilir.

Gözaltı torbalarınız yıllarla birlikte gözlerinizin altına yaş ve genetik sebeplerden dolayı yerleşmiş ise, bu durumu evdeki maskelerle ya da benzeri şeylerle çözmek pek mümkün değildir. Bu durumda gözaltı torbalarınızın ilerleme durumuna göre doktorunuz size ameliyat önerebilir ve bu şekilde göz torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.

Gözaltı torbaları hastalık habercisi olabilir

Bazen gözaltı torbaları giderek belirginleşir ve kalıcı olmaya başlar. Ancak düzenli uyku ve zararlı madde kullanımı olmamasına rağmen gelişen bu durum biraz şaşırtıcı olabilir. Bu nedenle bir uzmana başvurup böbrek hastalıkları ya da hormonsal bir rahatsızlıktan dolayı gözaltı torbalarınızın oluşup oluşmadığını öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diyet Yaparken Bildiğimiz Yanlışlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Göz Torbaları Kaderiniz Olmasın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ