Kadına Dair Herşey

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Reçete

Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Reçete

 

Gözaltı morluklarının nedenleri gündelik hayata bağlı olan stres, uykusuzluk, yetersiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi sebeplerdir. Bunların yanısıra genetik ve alerjik sebeplerden de kaynaklı olabilir.

Bitkisel ve doğal yöntemler gözaltı morlukları tedavisinde önemi büyün ve yan etkisi oldukça azdır. Sadece dikkat edilmesi gerek konu kullandığınız bitkiye alerjinizin olmamasıdır. Önce elinizde bileğinizde kontrol edip sonra gözaltına uygulayabilirsiniz.

 Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Çay

Günümüzde her evde bulunan çay gözaltı morlukları için harika bir çözümdür. Kullandığımız poşet çaylarla gözlerimiz rahatlatmak, dinlendirmek mümkündür. Siyah ve yeşil çayın yanısıra lavanta, ıhlamur, kuşburnu ve papatya çayı da kullanılabilir. Seçtiğiniz herhangi bir çayı demledikten sonra göz bölgenize soğuk kompres şeklinde uygulayabilirsiniz. Soğumasına dikkat edin. Demlendikten sonra sıcak olan çay poşetiniz göz bölgenize zarar vermeyecek sıcaklıkta olmalı.

Kavun Suyu ve Arı Sütü

Kavun suyu ve arı sütü karıştırılıp göz bölgesine uygulanır. Bir dilim kavun suyu ve bir çay kaşığı arı sütü yeterli olacaktır. Gözaltına uygulandıktan sonra nemli kalması için üzerine bir parça bezle kapatılabilir. 2-3 dakika beklendikten sonra soğuk suyla yüz yıkanmalıdır. Böylece ordaki damarları açmış dolaşımı kolaylaştırmış olacağız.

Maydanoz

Üç yemek kaşığı maydanoz ve iki yemek kaşığı yoğurt karıştırılarak gözaltına uygulanabilir. Önemli olan kurutmadan ılık suyla yıkanmasıdır. 15-20dk kadar bekletmek yeterli bir süredir.
Patates ve Salatalık

Bu iki sebze de sürekli olarak mutfağımızda bulunabilecek sebzelerdir. Buzdolabımızdan soğutup bir kaç dilimi gözaltına uygulayabiliriz. Hatta bir pamuk yardımıyla suyunu emdirerek gözaltında da kullanılabilir.

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği şu aralar en revaşta olan bitkisel çözüm yöntemlerindendir. Üzüm çekirdeği besleyici olmasının (E, C, D vitaminleri) antioksidan madde içermesi de bir o kadar önemlidir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Güneş İle Gelen Lekelerden Bitkilerle Kurtulun başlıklı makalemizde bitkisel tedavi ve güneş lekesi hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözaltı Morlukları İçin Bitkisel Reçete Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ