Kadına Dair Herşey

Gözaltı Morlukları İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Gözaltı Morlukları İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Gözaltı Morlukları İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Pek çok kadın gözaltı morluklarından şikaetçidir. Gözaltı morluklarının pek çok sebebi olabilir. Ancak genel olarak göz çukuru olarak bilinen kemiğin diğer insanlara göre daha çukur olduğu insanlarda gözaltı morlukları daha belirgin bir hale gelir. Bu morukları doğal olmayan yollarla fondaten, kapatıcı ve çeşitli kremlerle geçici olarak kapatmak mümkün. Ancak geçici çözüm için bu yöntemleri terk etmeli ve cildinize uygun maskeler yaparak daha sağlıklı çözüm yolları bulabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Gözaltı Morluklarının Sebepleri

Güneş her ne kadar hayati önem taşısa da uzun süreli gözlerin güneşe maruz kalması gözaltı morluklarının oluşmasında çok büyük bir etkendir. Gözaltı morlukları yapan diğer bir etken de uykusuzluktur. Uykusuzluk başta gözaltında morluk olmak üzere sağlık üzerinde çok olumsuz etkisi olan bir durumdur. Gözlerde oluşan morlukların bir diğer sebei de vitamin eksikliğidir. Vitaminsizlik vücutta çeşitli belirtiler yoluyla ortaya çıkar. Bunlar dizlerde ağrı, renk değişimi ve gözaltı morluklar.

Gözaltı Morluklarının Sebepleri

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltı morlukları için ilk olarak önerilen yöntem uyku düzeninin sağlanmasıdır. Uyku düzeni normalleştiği zaman morluklarının büyük çoğunluğunun geçtiği görülebilir. Uyku düzeninin sağlanmasının yanında gözaltı çukurlarının giderilmesi için estetik operasyona ihtiyaç duyulabilir. Gözaltı çukurları çok belirgin bir şekilde çökük olan insanlara dolgu işlemi yapılabilir. Ancak belirgin bir göz çukurunuz yok fakat belirgin bir şekilde morluklarınız varsa bunlara doğal yöntemlar kullanarak da çözüm bulabilirsiniz.

Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Çevresinde Oluşan Geçici Morluklar

Aşırı uykusuzluk ve yorgunluk geçici olarak göz çevresinde morluklara neden olur. Uzun süreli araba kullanma, uzun süreli televizyon izleme ve bilgisayar kullanma da gözaltı morluklarının oluşmasında başka etkendir. Bu etkenler bırakıldığı ve göz dinlendirildiği zaman bu morukların zamanla ortadan kalktığını görürsünüz. Gözlerinin için K vitamini ve A vitamini almayı ihmal etmemelisiniz. Gözaltı morlukları için belirgin bir maske tarifi vermek çok zor. Çünkü göz çevresine uygulayacağınız bir maske morlukları oradan kaldırmanızda yardımcı olmazken göz sağlığınızı büyük ölçüde etkileyebilir.

Göz Çevresinde Oluşan Geçici Morluklar

Bir önceki yazımız olan Madalyon Hastalığı İle İlgili Bilgiler başlıklı makalemizde gül hastalığı, madalyon hastalığı ve Madalyon hastalığı bulguları hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözaltı Morlukları İçin Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ