Kadına Dair Herşey

Gözaltı Morlukları Nedenleri

Gözaltı Morlukları Nedenleri

Gözaltı Morlukları Nedenleri

Gözaltı morlukları farklı sebeplerden ötürü oluşmaktadır. Gözaltı morlukları yaşınızın olduğundan daha büyük görünmesine sebep olacaktır. Ayrıca yüzünüzün devamlı yorgun ve bakımsız görünmesine de sebep olacaktır. Peki, gözaltı morluklarının sebepleri nelerdir? İşte, gözaltı morlukları nedenleri;

Gözaltı Morlukları Nedenleri

Vitamin Eksikliği: C vitamini, E vitamini, K vitamini ve B vitamini vücut için çok önemlidir. Bu vitaminlerin eksikliği cilde olumsuz yansımaktadır. Vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak gözaltı morarmaları görülmektedir. Gözaltı morarmalarının sebebi vitamin eksikliğiyse bu durum yetersiz beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Gözaltı Morluklarında Vitamin Eksikliği

Alerji: Beslenmeden kaynaklı olarak ya da kullanılan kozmetik ürünlerinden kaynaklı olarak ciltte alerji oluşabilir. Alerji kendini gözaltı morlukları olarak da gösterebilir. Bu sebepten kaynaklı olarak oluşan alerjinin tedavi edilmesi için alerji tedavi edilmelidir. Ayrıca alerji yaratan ürün ya da yiyecek her neyse kullanılmamalıdır.

Gözaltı Morluklarında Alerji

Güneş: Güneş ışınları vücuttaki melamin seviyesini artırmaktadır. Bunun için çok fazla güneş ışınlarına maruz kalındığında, melamin seviyesinde ciddi bir artış söz konusu olmaktadır. Melaminin vücutta artmasıyla birlikte gözaltı morarmaktadır.

Kemik Yapısı: Bazen de gözaltı morluklarının sebebi engelleyebileceğiniz vitamin eksikliği, alerji, güneş gibi sebepler değildir. Kaçınılmaz olarak kemik yapısından dolayı da gözaltı morlukları oluşabilir. Gözaltı morluklarının kemik yapısından dolayı oluşması halinde yapılabilecek her hangi bir tedavi yöntemi yoktur. Yalnızca makyaj yardımı ile gözaltı morlukları engellenmiş olur.

Vücutta Su Tutulması: Gözaltı morluklarının bir diğer sebebi ise vücutta su toplanması, su birikmesi olmaktadır. Vücutta çeşitli sebeplerden ötürü su toplanması görülebilir. Vücutta su toplanmasıyla birlikte damarlar şişecektir. Damarlar şiştiğinde ise ince derili bölgeler moraracaktır. İnce derili ve görünür bölgelerin en başında ise gözaltı gelmektedir.

Yaşlanma: Gözaltı morluklarının sebebi bazen korunabileceğiniz alerji, güneş, vitamin eksikliği gibi durumlar olurken, bazen kaçınılmaz olan kemik yapısı gibi durumlardan kaynaklanmaktadır. Ancak kaçınılmaz olarak gözaltı morluklarına sebep olan bir başka etmen ise yaşlanmadır. Yaşın ilerlemesiyle cildin kırışması gibi gözaltı morlukları da kendini göstermektedir. Bu sebepten ötürü oluşan gözaltı morlukları tedavi edilemez ancak doğru bir makyaj yapılarak gözaltı morlukları kamufle edilebilir. Bu sayede ideal görüntüye kavuşabilirsiniz.

Yaşlanma

Bir önceki yazımız olan Çabuk Saç Uzatmak başlıklı makalemizde Çabuk Saç Uzatmak, doğru saç bakım yağları ve sac bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözaltı Morlukları Nedenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ