Kadına Dair Herşey

Gözler Kalbin Aynasıdır

Gözler Kalbin Aynasıdır

Gözler kalbin aynasıdır, derler. Gerçekten de doğrudur. Bazen olaylara tepkimizi sözle dile getirmesek bile gözlerimizle haykırırız. Bu nedenle bakışlarımız, duruşumuz tenimizin rengi bile bazen anlatmak istediklerimizi bağırır kalabalığın içinde bile. Bu nedenle kişilik analizi yapmak birçok insan için daha kolaydır. Bizi ele veren gözlerimizin rengi karakterimize nasıl yansıyor, bir bakalım.

Mavi gözlü insanlar: bu kişiler daha çok dikkat çeken ve düşüncelerini gözleriyle net bir şekilde geçirebilen kişilerdir. Mavi gözlü kişiler genelde ya çok özgüveni tavan yapmış kişiler olur ya da çok düşük özgüvenli kişiler olur, pek arası yoktur. Yani genelde bulundukları ortamda her zaman kendini belli eden ve etkin bir karaktere sahip olurlar.

mavi-goz

Yeşil gözlü insanlar: bu kişiler genelde fazla içine kapanık, derdini içinde yaşayan insanlar olurlar. Yardım sever ve dinleyicilik özellikleri diğerlerine göre daha ön planda olur. Başkalarına karşı genelde hep iyi niyetli düşünür ama kendi keyfi söz konusu olunca önceliği her zaman kendisine tanır.

yesil-goz

Ela gözlü insanlar: bu kişiler genelde kararsız insanlardır. Herhangi bir şeyle ilgili çabuk karar veremeyen ve çabuk sıkılan kişilerdir. Ancak çok iyi dinleyicilerdir. Sessiz ve her ortama uyum sağlayabilen bir yapıya sahiptirler.

ela-goz

Kahverengi gözlü insanlar: bu kişiler çoğunlukla daha dobra ve fikirlerini dile getirirken çok fazla tereddüt etmezler. Özgüvenleri tamdır. Saman alevi gibi sinirleri vardır. Bir anda sinirlenirler aradan beş dakika geçince hiç bir şey olmamış gibi konuşmaya devam edebilirler.

kahverengi-goz

Bir önceki yazımız olan Daima Şık, Daima Bakımlı Kadınlardan Olmanın 3 Kuralı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Gözler Kalbin Aynasıdır Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ