Kadına Dair Herşey

Gözlerin Belirgin Gösterme Tüyoları

Gözlerin Belirgin Gösterme Tüyoları

Gözlerin Belirgin Gösterme Tüyoları

Gözlerin belirgin görünmesi hem derin bakışları hem de çekici görüntüyü beraberinde getirecektir. Gözlerin daha belirgin görünmesi için yapılabilecek belli hileler bulunmaktadır. İşte, gözlerin belirgin gösterme tüyoları;

Gözlerin Belirgin Gösterme Tüyoları

Kaşlarınızı Belirginleştirin: Kaşlar gözlerin güzelliğini yansıtmaktadır. Bunun için de gözlerinizi daha belirgin göstermek için kaşlarınızın da daha belirgin olması gerekmektedir. Seyrek ve renksiz kaşlar ideal görüntünün oluşmasını engelleyecektir. Siz de kaşlarınızı kaş pudrası ile boyayarak belirginleştirebilirsiniz. Kaş kalemi de kaşları belirginleştirmek için kullanılmaktadır. Ancak kaş kalemiyle yapılan makyaj yapay bir görüntüyü oluştururken, kaş pudrası doğal bir görüntünün oluşmasını sağlamaktadır.

Beyaz Göz Kalemi: Göz içine bayanlar genel olarak siyah kalem ya da yeşil, mavi, kahverengi kalemleri uygulamaktadır. Göz renklerine göre tercih ettikleri kalem aslında gözlerinin daha küçük görünmesine sebep olmaktadır. Gözerin daha iri görünmesi için beyaz göz kalemi tercih edilmelidir.

Gözerin daha iri görünmesi için

Aydınlatıcı Kullanmalısınız: Aydınlatıcı da göz kapaklarınızın daha iri görünmesini sağlarken sizi çekici bir görüntüye kavuşturacaktır. Aydınlatıcıyı kaş kemiğinize yoğun olarak uygularsanız hem kaşlarınız hem de gözleriniz daha dikkat çekici bir görüntüye kavuşacaktır.

Kirpiklerinizi Kıvırın: Kirpiklerinizi etkili bir hale getirmek için yalnızca maskara kullanmak yeterli değildir. Kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi öncelikle kıvırmanız daha sonra maskara uygulamanız kirpiklerinizin daha çekici görünmesini sağlayacaktır.

Bej Renk Göz Farı Kullanın: Far uygularken tek renk koyu bir farın göz kapağına uygulanması tabiri caizse yumruk yemiş bir görüntüde olmanıza sebep olacaktır. Bunun yerine göz öncelikle makyaja hazırlanmalıdır. Açık renkler arasında nitelendirdiğimiz ve üzerinden geçişlerin kolay olduğu bej renk bir farı kaş kemiği dâhil olmak üzere sürmeniz sizin göz kapağınızın daha geniş görünmesine sebep olacaktır.

İki Renk Göz Farı Kullanın: Göz makyajı yaparken bej renk göz farının üzerine çift renkte far uygulanmalı ve geçiş akıcı bir şekilde yapılmalıdır. Siyah ve beyazı birlikte kullanmak yerine siyah ve zümrüt yeşilini kullanmalısınız. Ya da mavi ve siyah yerine birbirine daha yakın olan ve geçişin daha iyi olacağı yeşil ve maviyi bir arada kullanmalısınız.

Doğru Rimel

Doğru Rimel Tercih Edin: Kirpiklerinizin daha mı uzun olmasını istiyorsunuz? Yoksa kirpiklerinizin daha yoğun ve dolgun görünmesini mi istiyorsunuz? İsteklerinizi göz önünde bulundurarak bir rimel tercih etmelisiniz. Hem dolgun gösteren hem de kirpikleri uzun gösteren rimeller bulunmaktadır. Ancak bu rimeller genel olarak bir etkiye yoğunlaşmaktadır. Bunun için her iki etkiyi de istiyorsanız iki farklı rimele sahip olmalısınız. Bir tane rimel sizin kirpiklerinizi yoğunlaştırırken, bir tanesi de uzunlaştırmak için etki etmelidir.

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj Nedir? başlıklı makalemizde dudaklarınızı ön plana çıkarmak, Porselen Makyaj ve Porselen Makyajda Taş Pudra hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözlerin Belirgin Gösterme Tüyoları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ