Kadına Dair Herşey

Gözlerinizle Etkileyebilmenin Sırları

Gözlerinizle Etkileyebilmenin Sırları

Kadınların makyaj teknikleri oldukça önemli noktalara bağlıdır. Özellikle bir makyajın kusursuz olması göz makyajı ile sağlanır. Özel bir davete gidiyorsanız ve kusursuz bir görünüm elde etmekse amacınız o zaman gözlerinizin kusursuz olmasını sağlamalısınız. Bulunduğunuz yerin yıldızı olabilmeniz oldukça basit… Kural ten makyajınızı bir ton aşağı çekerek gözlerinize yoğunlaşmalısınız. Üç adımda kusursuz bir göz makyajına sahip olmak ister misiniz? O halde kusursuzluk için başlayalım.

Birinci Adım Fondöten Seçimi

gozlerle-etkilemeGözlerinizin kusursuz olması için öncelikle porselen ten görünümüne ulaşmanız gerekmektedir. Bu görünüm için teninizle uyumlu bir fondöten seçmeniz gerekmektedir. Cildinizin kusursuz ve kadifemsi görünüme ulaşmasını sağlayan kaliteli bir fondöten seçerek gözlerinizi ön plana çıkartmalısınız. Makyaj yapımı bayanların oldukça zamanını alır. Fakat kusursuz bir görünüm için saatlerce ayna karşısında makyaj yapmanıza gerek yok. Fondöten kullanarak doğal ve parlak bir görünüm elde etmeniz yeterlidir. Doğru adımlar ve doğru seçimler sizleri kusursuz kılacaktır.

İkinci Adım Yoğun Ve Çekici Bakışların Anahtarı

Şunu asla unutmamak gerekiyor yoğun ve çekici bir bakış elde edebilmeniz far paletinizi doğru seçmeniz sonucunda olmaktadır. Uzun süre kalıcılığı olan ve pigmentasyonu yüksek far seçmeniz ve yoğun uygulamanız gerekiyor. Göz makyajınızı yapmadan önce gözaltı kapatıcınızı uygulayın. Ardından göz farınızı koyu bir tonda uygulayarak iç kısımlarına açık tonlarla aydınlık vermelisiniz. Far seçimi bu nedenle oldukça önemlidir. Göz makyajı yapmak bir sanattır. Bu sanatın sahibi olmak istiyorsanız öncelikle gözlerinizi yakından incelemelisiniz. Far uygulamanızı bitirdikten sonra yoğun siyah etki veren ve kirpiklerinizi hacimli gösteren bir maskara seçmelisiniz.

Üçüncü Adım Geceye Hazırsınız

Gözlerinizi artık tamamladığımıza göre dudaklarınıza geçmemiz gerekiyor. Dudaklar dışardan bakıldığında gözlerden hemen sonra gelir. Bunun için dolgunluğu ve hatlarının belirginleşmesi gerekmektedir. Dudaklarınıza ruj sürmeden önce dudak balımı kullanarak pürüzsüz bir hal aldırmalısınız. Ardından dudak kalemi ile birlikte dudaklarınızı daha dolgun bir hal aldırmalısınız. Dudaklarınıza uygulayacağınız ruj far renginizden daha açık tonlarda olmalıdır. Bazen biz bayanlar makyajımız ne derece koyu olursa o derece çekici olduğumuzu düşünürüz. Oysa durum öyle olmamaktadır. Sadelikle birlikte kusursuz bir görünüm her zaman daha çekici yapmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Regl Dönemini Çok İyi Anlatan 8 Görsel başlıklı makalemizde regl dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Gözlerinizle Etkileyebilmenin Sırları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ