Kadına Dair Herşey

Grip Aşısı Gerçekten Koruyor mu?

Grip Aşısı Gerçekten Koruyor mu?

Kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte soğuk algınlığı, grip problemleri de kendini yavaş yavaş göstermeye başladı. Hiç kimse grip olmak hatta hasta olmak istemez. Bu nedenle birçok hastalık için belli tedbirler almaya çalışır. Özellikle son zamanlarda çok fazla duyduğumuz grip aşısı acaba grip aşısı olmalı mıyım? Sorusunu birçoğumuzun aklından geçmesine sebep olmuştur. Acaba olmalı mıyız? Bu sorunun cevabını öyle verebiliriz. Herkes grip aşısı olmak zorunda değil, hatta herkes grip aşısı olamaz zaten.

Kimler Grip Aşısı Olabilir?

1.Özellikle yaşı 65 ve üstü olan yaşlılarımızın yaşları gereği bağışıklık sistemlerinin zayıflaması dolayısıyla grip aşısı olmaları gerekir.

2.kronik kalp ve akciğer, diyabet hastası olanların grip olduklarında büyük bir risk taşımaları dolayısıyla grip aşısı olmaları gerekir.

  1. bağışıklık sistemini etkileyici hastalıklara sahip olan tüm yetişkin ve çocuklarında grip aşısı olmaları gerekir.
  2. Toplu alanlarda çalışanların özellikle hastane gibi bulaşıcı hastalık yönünden çok tehlikeli yerlerde çalışanların da grip aşısı yaptırması gerekir.
  3. okul çağındaki çocuklarda toplu bir alanda bulundukları ve birbirlerini tehlikeye soktukları için grip aşısı olabilirler.

Grip Aşısı Ne Zaman Yapılır?

Grip aşısı özellikle kış aylarında yaygın olmasından dolayı sonbahar da kışa girmeden önce eylül ekim aylarında yaptırılabilir. Ya da;

Kış mevsimine girildikten sonra şayet sonbahar da yaptırmadıysanız şubat mart aylarında da yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 4 Adımda Gardrobunuzu Düzenleyin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Grip Aşısı Gerçekten Koruyor mu? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ