Kadına Dair Herşey

Güne Harika Saçlarla Başlamanız İçin 8 İpucu

Güne Harika Saçlarla Başlamanız İçin 8 İpucu

Hepimizin ortak problemlerinden birisidir.Sabah uyandığımızda saçımız başımız birbirine girmiş vaziyette uyanıp,nasıl bu saçları düzelteceğim endişesine kapılmak.Ancak çözümü var elbet.Dikkat etmeniz gereken sadece birkaç püf noktası mevcut.

Sabah uyandınız.Kıyafetlerimi mi giyeceğim,saçımla mı uğraşacağım,makyaj mı yapacağım derken,tam bir karmaşa yaşarsınız.Aslında burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta,saç bakımınızı ihmal etmeyip,saçınızı geceden taramanız olacak.İşte 5 farklı ipucuyla güne harika saçlarla başlamanızı sağlayacak önerilerimiz.

Duşunuzu gece alın

Özellikle soğukların bastırdığı zamanlarda ,uyandıktan sonra alacağınız duş sonrası,kurulamaya ihtiyacınız olan kadar zamanı ayıramamanız söz konusu olabilir.Bu da hastalıklara yakalanma riskini arttırır.Bu nokta duşunuzu gece almanız,hem bakımını istediğiniz saat aralığında yapmanızı sağlayacak hem de sabahleyin sizi şekil verme derdinden kurtaracak

Doğru zamanda taramak

Kış ayları özellikle bu duruma en net örnek teşkil ediyor.Çünkü bu mevsim saçın elektriklenmesi için oldukça müsait bir zamandır.Bu noktada sabah dışarı çıkmadan evvel saçınıza fırça değdirdiğinizde,gün boyu saçlarınızın elektriklenmesine de yol açarsınız.

Saçı yıkamamak

Aslında tüm bayanların arasında dolaşan bir taktiktir bu.Soğukların bastırdığı zamanlarda duş almak bir o kadar zor olduğundan,bayanlar arasında ertesi gün saçı olarak da bilinen bu taktiğin işe yaradığı kesin.Çünkü yıkanmayan saçların,biraz yağ barındırmasından dolayı şekil almaya daha müsait olduğu ayrı bir gerçek

Saten ve ipek çarşaflar

Bu tarz kumaşa sahip olan çarşaf ve nevresim takımlarının,saçlarımızın karışmasını ve birbirine girmesini engelllediğini biliyor musunuz?

Her daim bakım

Nasıl ki,cilt güzelliğimize,yüzümüze,ayaklarımıza kadar bir bakımı gerçekleştiriyorsanız saçınız da en önemli bakımı hak ettiğini biliyorsunuz.Her kozmetik mağazasında rahatlıkla bulabileceğiniz saç bakım ürünleri ile bakımınızı aksatmayın.

Kuru sampuan kullanımı

Bilhassa gece kullanımlarda ,ertesi gün daha hacimli ve temiz görünüme kavuşabilirsiniz.Tabi bu ürünleri sabahleyin de uygulayabilirsiniz.

Eşarp kullanın

sac-bandi

Özellikle dalgalı ya da kıvırcık saçlara sahipseniz ,ertesi gün adeta bir tavus kuşu gibi uyanmaktan kaçmak çok zor olabiliyor.Bunu engellemek için boyun kısmınızdan alnınıza doğru gelecek şekilde bir eşarpla yatın.

Saçınızı örün

Gayet eski ve etkili yöntemdir bu.Anneanne taktiği de denilebilir.Saçınıza hacim verecek bir kremi saçınıza uyguladıktan sonra,örün ve o şekilde yatın.Ertesi gün kabarmamış saçlarla uyanırsınız

 

Bir önceki yazımız olan Sadece Uzun Saçlara Sahip Olanların Anlayacağı 10 Çizim başlıklı makalemizde uzun saç problemleri ve uzun saçlar hakkında bilgiler verilmektedir.


Güne Harika Saçlarla Başlamanız İçin 8 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE