Kadına Dair Herşey

Güneş İle Gelen Lekelerden Bitkilerle Kurtulun

Güneş İle Gelen Lekelerden Bitkilerle Kurtulun

 

Yaz aylarında direk güneş ışınına maruz kalan yerlerimizde, özellikle ellerimizde ve yüzümüzde lekelenmeler oluşabilmektedir. Güneş lekesi olarak adlandırılan bu lekelenmelerin yanında aşırı şekilde güneşte kalmaya bağlı daha ciddi rahatsızlıklar da ortaya çıkabilmektedir.

Öncelikli olarak güneş lekelerine yakalanmamak için çaba gösterilmeli, direk güneş ışınının altında kalınmamalıdır. Zorunlu hallerde ise koruyucu önlemler alınmalıdır. Her şeye rağmen aşırı sıcaklar ve güneş ışınına maruz kalınması sonucu lekelenmeler ve hızlı yaşlanma belirtileri ortaya çıkacaktır.

Güneş Lekesine Yakalanmamak İçin Neler Yapılmalı

Güneş lekesi, bilindiği üzere uzun süre direk güneş ışınına maruz kalma sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Yapılması gereken en iyi korunma yolu güneşe çıkmamaktır.

Güneşli zamanda dışarıda olma zorunluluğu var ise bu süreyi kısa tutmakta fayda var. Aynı zamanda güneş koruyuculu kremlerden de yardım alınabilir.

Güneş lekeleri, nemli ciltte daha çabuk kendini göstermektedir. Cilt tamamen kurutulduktan sonra güneşe çıkılmalıdır.

Güneş Lekelerini Tedavi Edecek Bitkisel Çözümler

  • Limon suyu, sadece güneş lekelerine değil, ciltteki sivilce ve aknelere de çok iyi gelen bir tedavi aracıdır. Limon mutlaka taze olarak sıkılmalı ve direk iyileştirilmek istenen bölgeye sürülmelidir.
  • Elma sirkesini yüzünüze direk sürerek güneş lekelerinden ve yaşlanma çizgilerinden kolayca kurtulmanız mümkündür.
  • Yabanmersini, antioksidan etkisi ile güneş ve yaşlanma lekeleri için en etkili bitkisel çözümler arasında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tüy Çıkması Nasıl Engellenir? başlıklı makalemizde istenmeyen tüyler hakkında bilgiler verilmektedir.


Güneş İle Gelen Lekelerden Bitkilerle Kurtulun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ