Kadına Dair Herşey

Günlük Dalgalı Ve Küt Kesim Saç Modelleri

Günlük Dalgalı Ve Küt Kesim Saç Modelleri

Özellikle günlük hayatımızdaki koşturmacalar nedeniyle kimi zaman saçlarımızla ilgilenecek zamanı yeteri kadar bulamayabiliyoruz.Ancak dalgalı veya küt tarzda kesilmiş bir saça sahipseniz, sizler için fazla vakit harcamayarak uygulayabileceğiniz modelleri bir araya getirdik.Küt kesimler için zaten uğraşmanıza pek gerek de yok aslında ancak dalgalı saçlara sahipseniz,bu noktada uygulayabileceğiniz modeller oldukça fazla..

gunluk-kisa-sac-modelleri kut-sac-modelleri

Saç kesim modellerinin en çok kullanılanları, asimetrik kesim küt saç modelleridir. Bu modellerin genellikle bir tarafı uzun olan tarzları revaçta. Ense erkek kesim, yanlar uzun ve ön taraf sade şekilde düzenlenmiş. Uzun saç kesim modellerinde ise en çok kullanılanlar oval tarzlar. Bu tarzların arka kısmına kat verilerek kesimi yapılmaktadır. Bazı oval kesimlerin ön kısımlarıyanlardan iki parmak daha yukarıda uygulanıyor. Bu modellerde uzun perçem kullanımı da son derece moda. Bu tarz modeller göğüs hizasına kadar inen uzunluktaki saçlara uygulanıyor. Düz saçlarda oval kesim saçlar çok daha fazla kullanılıyor. Orta yaşlı hanımlarda kullanılan saç modelleri biraz daha katlı modeller oluyor. Bunun sebebi saçların biraz dökülmüş olması olabilir.

kolay-dalgali-sac-modelleri kisa-kesim-sac-modeli kolay-dalgali-sac-modeli kisa-sac-modelleri kolay-kisa-sac-modeli

Küt Kesim Saç Modelleri

Küt kesim saç modelleri asimetrik, simetrik ve yuvarlak olmak üzere üç çeşittir. Yuvarlak kesim küt modeller genellikle öğrencilerin kullandığı küt saç modelleridir. Ense boyu enseden bir iki parmak aşağıda kalır ve perçem kısa kesilir. Bu arz modellerde şekil vermek için uğraşmaya da gerek yoktur.

Küt kesim modellerinde Cleopatra modelleri de mevcut. Saçların alt kısımları düz ve yuvarlaktır. Bu tarzlarda perçem kullanımı da uygundur. Ama  yılı küt saç modellerinde perçem modası kullanılmıyor.

gunluk-kisa-sac-modeli gunluk-dalgali-sac-modelleri kisa-sac-modeli gunluk-dalgali-sac-modeli

Dalgalı Saç Kesim Modelleri

Dalgalı saç kesim modelleri içinde en çok kullanılanlar katlı küt kesimleri. Arkadan eksilerek yukarı doğru kesilen saçlar başka bir model vermeye gerek kalmadan sadece briyantin veya saç kremi ile şekle sokulabiliyor.

Bu tarzların uzun saçlara uygulananları da mevcut. uzun saçlarda hiç bir destekleyiciye ihtiyaç bile duyulmuyor. Omuz boyundaki dalgalı saç kesimleri genellikle düz olarak forma sokuluyor. Bu modellerde uzun perçemler moda.

Bir önceki yazımız olan Saçı Hızlı Uzatma Yöntemleri İçerisinde En Etkili Olanları başlıklı makalemizde sac bakımı, saç uzatma ve saç uzatma kürü hakkında bilgiler verilmektedir.


Günlük Dalgalı Ve Küt Kesim Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ