Kadına Dair Herşey

Günlük Kolay Saç Modelleri

Günlük Kolay Saç Modelleri

Günlük Kolay Saç Modelleri

Arık pespayeliği üzerinizden atmak mı istiyorsunuz? İşe giderken farklı bir saç modeli denek mi istiyorsunuz? Eşinize daha güzel mi görünmek istiyorsunuz? Bu gün farklı bir saç modeli mi denemek istiyorsunuz? Öyle ise bu yazımızı okumadan geçmeyin. Günlük saç modelleri zor mu? Çok az zamanınızı alsalar bile aslında çok kolaydır. Bazen saç hazırlıklarını akşamdan yapmakta fayda var. Örneğin saçlarınızı bigudi ile sarabilirsiniz. Saçlarınızı akşamdan örebilirsiniz. Saçlarınızı akşamdan örmeniz onlara tost yapmışsınız gibi bir görünüm kazandırır.

Günlük Kolay Saç Modelleri

Saçları Sarmak ve Dağınık Topuz

En kolay günlük saç modelleri arasında akşamdan bigudi ile saçları sarmak var. Daha sonra sabah fazla vakit harcamadan saçlarınızı açın. Saçlarınızı kıvırcık bırakmak istemiyorsanız, tel tokalar ile arkaya doğru tutturarak dağınık topuz görüntüsü verebilirsiniz. Ayrıca saçınızın ön kısmını tutturmadan önce krape ile biraz kabartarak hacim verin. Böyle çok daha şık olacaktır. Eğer saçlarınızı kıvırcık bırakacaksanız briyantin ile şekil verin. Böylelikle saçlarınız elektriklenmeden gün boyunca şeklini koruyacaktır.

En kolay günlük saç modelleri

Saçları En Çabuk Nasıl Düzleştirirsiniz?

Saçları en kolay düzleştirme yöntemi onları düşük ayarda ütülemekten geçiyor. Bu işlemi sık sık yapmak son derece zararlı. Saç düzleştiricisi ile ütü aynı işlevi aynı zararlar ile görüyor. Yalnız ütü daha az vakit alıyor. Bu yüzden ütüyü tercih edin ama aynı modeli iki gün kullanmaya kalkmayın. Akşam olunca saçlarınızı yıkayın ve maske yapın. Saçlarınızı çabucak toparlamış olursunuz. Saçlarınızı yüksek ayarda ütüleyecekseniz mutlaka üzerine bir tülbent koyun. Koymasanız da saçlarınız yanmaz ama kurumasına sebep olursunuz.

Saçları en kolay düzleştirme yöntemi

Saçları Topuz Yapmak

Günlük şık topuz modeli yapmak istiyorsanız saçlarınıza bir topuz tokası almalısınız. Topuz tokanız yok mu? O halde çocuğunuzun oyuncak arabasından size uygun bir teker çıkarın. Dikkat edin orta boylu olsun. Sonra ortadaki cant denen plastik kısmı çıkarın. Saçlar oradan geçecek. Saçlarınızı kancalı lastik ile sıkıca toplayın. İsterseniz ön tarafları ve üstleri düzleştirin elektriklenmesin. Sonra atkuyruğunu topuz tokasının içinden geçirin, etrafına dolayıp tel toka ile tutturun. İsterseniz kenarına küçük metal bir toka ile süs verebilirsiniz.

Günlük şık topuz modeli

Saçlarınızı Reklamlardaki Kadınların Saçları Gibi Nasıl Yaparsınız?

Yukarıda anlatılan kolay günlük saç modelleri az da olsa zaman alan yöntemler. Ama aceleniz var ve toplantıya bu saçlarla giremezsiniz. Bu durumda ne yapmanız gerekiyor? Çözümü çok basit. Önce saç kurutma makinesinin geniş ağzını takın. Çantanızdan el kreminizi çıkarın ve saçlarınızın her yerine korkmadan sürün.  Korkmayın eş kremi saçları besler. Hatta isterseniz içine biraz saç bakım yağlarından da koyabilirsiniz. Kremlediğiniz saçlarınızın uç kısımlarını fön makinesinin geniş ağzına gelişi güzel yerleştirin ve makineyi yüksek ısıda çalıştırın. Beş dakika yeterli. İsterseniz önlere de kalın alüminyumlu fön fırçası ile şekil verebilirsiniz. Saçınız akşama kadar sizinle olur.

Bir önceki yazımız olan Uzun Saç Modelleri başlıklı makalemizde Deniz dalgası saç modeli, en trend uzun saç modelleri ve rasta saç modeli hakkında bilgiler verilmektedir.


Günlük Kolay Saç Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ