Kadına Dair Herşey

Günlük Makyaj için 7 Harika Teknik

Günlük Makyaj için 7 Harika Teknik

Harika bir makyaj yapmak için profesyonel bir makyöz olmanıza gerek yoktur. Tek yapmanız gereken doğal güzelliğinizi vurgulayacak ve kusurlarınızı gizleyecek birkaç hileden yararlanmaktır.Her gün kusursuz görünmenizi sağlayacak en harika bazı makyaj hilelerini sizler için derledik.

Günlük makyajınızı hızlı ve etkili yapabileceğiniz o teknikler

Gunluk makyaj teknikleri

Yüz Konturlama için Farklı Renklerdeki Kapatıcıları Kullanın

Gunluk makyajda kapatıcılar

İlk olarak fondöten, ardından kapatıcı kullanın. Fondöten cildinizi daha pürüzsüz yapar ve ardından kapatıcı yüz hatlarınızı öne çıkartır.

 

Burun Konturlama

Burun konturleme yapilisi

Burnunuzu güzel ve sevimli göstermek için bıçak altınıza yatmanıza gerek yoktur. Burnunuzun yanlarına ve burun deliklerinizin altına koyu renkli bir kapatıcı uygulayın ve harmanlayın.

 

Günlük Makyajda Kaşlarınızı Ön Plana Çıkarmanın Kolay Bir Yolu

Kaşları ön plana çıkarma

Kaşlarınızı bir kalem yardımıyla çizin, ilk olarak alt kısmı ardından üst kısmı çizin. Şimdi kısa çizgilerle kaşlarınızı doldurun.

 

Etkileyici Gözler

Gözü büyük göstermek için makyaj

Gözlerinizin genç ve parlak görünmesini sağlamak için bir kalem kullanın.

 

Eyeliner Nasıl Çekilir?

Eyeliner nasıl çekilir

Çizginizi çekmek için ilk olarak gözün dış kısmından kaşa doğru ince bir çizgi çizin. Ardından gözün ortasından başlayarak, ilk çizgiye doğru ince bir çizgi daha çizin. İçerisini doldurun. Hiçbir boş alan bırakmadığınızdan emin oldun.

 

Günlük Hızlı Göz Makyajı

Hızlı göz makyajı

Makyaj setinizde mutlaka basit de olsa bir göz farı paleti bulundurmayı unutmayın.

 

Dolgun Dudaklar

Dolgun dudaklar için makyaj

İlk olarak bir dudak kremi ile dudaklarınızı nemlendirin, ardından tüm dudak bölgesine biraz pudra uygulayın. Bir kalem yardımıyla dudaklarınızı çizin. Dudakların uçlarına koyu renkli bir ruj uygulayın ve ardından daha açık renkli bir ruj ile boyayın. İki rengin birbirine karıştığından emin olun.

 

Bir önceki yazımız olan Dolgun Kirpikler İçin Rimel Sürme Yöntemleri başlıklı makalemizde doğru makyaj yapmak, makyaj yapmanın püf noktaları ve Rimel Sürme Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Günlük Makyaj için 7 Harika Teknik Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ