Kadına Dair Herşey

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır?

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır?

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır?

Güzel bir cilt herkesin hayalidir. Pürüzsüz, sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmak için dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Pek çok kişi gündelik yaşamında bilerek ya da hiç bilmeden cildine zarar veriyor.

Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır?

Cildinize yeterince iyi baktığınızı düşünüyor olsanız bile yapılmaması gereken bazı unsurları uygulayarak cildinizin son derece bakımsız ve kötü görünmesine neden olabilirsiniz. Cilt güzelliği ile ilgili herkesin uygulaması gereken kurallar şu şekildedir:

Sivilceleri Sıkmayın

Sivilceleri Sıkmayın

Sivilceleri sıkmak herkesin sık sık tekrarladığı yanlış davranışlardan biridir. Uzun vadede cildinizde pek çok soruna neden olan sivilceleri sıkmak cildinizde onarılamayacak sorunlara neden olur.

Sivilce sıkıldıktan sonra gözeneği tıkayan kısım dışarı çıkar. Ancak unutmayın ki sivilcenizi sıktığınızda çıkan kısım kadar içerde gözeneği tıkayan kısım cilt altında kalmaya devam etmektedir.

Tuzlu Yiyecekler Tüketmemeye Özen Gösterin

Tuzlu Yiyecekler Tüketmemeye Özen Gösterin

Tuzlu besinler tüketmek cildin susuz kalmasına neden olur. Tuzlu besinler tüketmeniz halinde  beslenme esnasında almış olduğunuz aşırı sodyum cildinizdeki nemi yok eder. Cildin neminin emilmesiyle birlikte cilt kurur ve solgun, sağlıklı bir görünüm kazanır.

Tuzlu yiyeceklerin cilde vermiş olduğu olumsuz etkilerden korunmanın tek yolu tuzlu yiyecekler tüketmekten vazgeçmektir.

Güneş Kremi Kullanın

Güneş Kremi Kullanın

Güneş hem kış hem de yaz aylarından cilde zarar verebilir. Güneşin yaymış olduğu UVA ışınları cildin kırışmasına neden olarak yaşlı bir görünüm kazanmanıza zemin hazırlar. Güneş ışınlarına maruz kalan ciltlerde hızlı bir şekilde yaşlılık lekeleri, kırışıklık, ve cilt kanseri gibi problemler ortaya çıkabilir.

Güneşin yaydığı zararlı ışınlardan korunmak istiyorsanız mutlaka güneş kremi kullanmaya özen gösterin. Kış aylarında dahi elinize ve yüzünüze güneş koruyucu kremler sürmeyi ihmal etmeyin.

Asitli içecekler Tüketmekten Vazgeçin

Asitli içecekler Tüketmekten Vazgeçin

Özellikle sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi olan asitli içecekler cilt için oldukça zararlıdır. Asitli içecekler yaşlanmayı hızlandıran en önemli içeceklerden biridir. Vücutta birikim meydana getiren asitli içecekler cildinize zarar verin. Asitli içecekler tüketerek cildinize zarar vermek yerine bol bol su içmeyi tercih edebilirsiniz. Bol bol su içmek cildi korur ve cilt sağlığına olumlu katkılar sağlar.

Uyku Saatlerinizi Düzene Sokun

Uyku saatlerinizin düzensiz olması cildi etkileyen en önemli unsurların başında gelir.  Uykusuz kalan kişilerde organlar başta olmak üzere ciltte zarar görür. Uykusuz kalmak cildi olumsuz etkileyen unsurların başında gelir.

Uyku düzensizliği bulunan kişilerde cilt yıpranmış bir görünüme sahip olur. Cildinizi ve vücudunuzu onarmak istiyorsanız uyku düzeninize mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Renkli French Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Fransız manikürü, Renkli french ve renkli french nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ